OnePass (8.x-1.1) - en to id translation catalogue (16 entries)

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: Feed
id: Umpan

en: Content type
id: Jenis konten

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: ‹ Previous
id: ‹ Sebelumya

en: Next ›
id: Selanjutnya ›

en: Apply
id: Terapkan

en: Offset
id: Letak

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: « First
id: « Pertama

en: Last »
id: Terakhir »

en: Asc
id: Urutan turun

en: Offset (number of items to skip)
id: Offset (jumlah item yang dilewati)

en: For example, set this to 3 and the first 3 items will not be displayed.
id: Contohnya, tetapkan ke 3 dan 3 item pertama tidak akan ditampilkan.
