OnePass (8.x-1.1) - en to it translation catalogue (17 entries)

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Reset
it: Ripristina

en: Content type
it: Tipo di contenuto

en: Desc
it: Disc

en: Sort by
it: Ordina per

en: ‹ Previous
it: ‹ Precedente

en: Next ›
it: Seguente ›

en: Apply
it: Applica

en: Offset
it: Scostamento

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: « First
it: « Prima

en: Last »
it: Ultima »

en: Master
it: Principale

en: Offset (number of items to skip)
it: Offset (numero di elementi da saltare)

en: For example, set this to 3 and the first 3 items will not be displayed.
it: Per esempio, impostando questo a 3 i primi 3 elementi non verranno mostrati.
