Food blog theme (1.0.0) - en to pt translation catalogue (14 entries)

en: Content
pt: Conteúdo

en: Header
pt: Cabeçalho

en: Text color
pt: Cor do texto

en: Navigation
pt: Navegação

en: Link color
pt: Cor das ligações

en: Page Top
pt: Topo da Página

en: Blue Lagoon (default)
pt: Blue Lagoon (predefinido)

en: Main background
pt: Fundo principal

en: Sidebar background
pt: Fundo da barra lateral

en: Sidebar borders
pt: Margens das barras laterais

en: Title and slogan
pt: Título e slogan

en: Footer third
pt: Terceiro rodapé

en: Header background top
pt: Cabeçalho do topo do fundo

en: Header background bottom
pt: Cabeçalho da base do fundo
