Food blog theme (1.0.0) - en to sk translation catalogue (13 entries)

en: Content
sk: Obsah

en: Header
sk: Hlavička

en: Text color
sk: Farba textu

en: Navigation
sk: Navigácia

en: Link color
sk: Farba odkazu

en: Blue Lagoon (default)
sk: Modrá Lagúna (predvolené)

en: Main background
sk: Hlavné pozadie

en: Sidebar background
sk: Pozadie postranného stĺpca

en: Sidebar borders
sk: Okraje postranného stĺpca

en: Title and slogan
sk: Nadpis a slogan

en: Footer third
sk: Tretia pätička

en: Header background top
sk: Pozadie hlavičky horné

en: Header background bottom
sk: Pozadie hlavičky dolné
