Food blog theme (2.0.0) - en to oc translation catalogue (17 entries)

en: Content
oc: Contengut

en: Header
oc: Entèsta

en: Text color
oc: Color del tèxte

en: Navigation
oc: Navigacion

en: Link color
oc: Color del ligam

en: Page Top
oc: Naut de pagina

en: Page Bottom
oc: Bas de pagina

en: Blue Lagoon (default)
oc: Llacuna blava (per defaut)

en: Main background
oc: Rèireplan principal

en: Sidebar background
oc: Rèireplan de la barra lateral

en: Sidebar borders
oc: Bordaduras de la barra laterala

en: Plum
oc: Pruna

en: Title and slogan
oc: Títol e eslogan

en: Firehouse
oc: Parc de bombers

en: Ice
oc: Gel

en: Footer First
oc: Primièr pè de pagina

en: Footer Second
oc: Segond pè de pagina
