Onpage External Libraries (8.x-1.2) - en to oc translation catalogue (5 entries)

en: Type
oc: Tipe

en: Edit
oc: Modificar

en: Name
oc: Nom

en: Path
oc: Camin

en: Machine name
oc: Nom sistèma
