Oomph Paragraphs (8.x-1.0-alpha1) - en to oc translation catalogue (19 entries)

en: Body
oc: Còs

en: On
oc: Activat

en: Image
oc: Imatge

en: Center
oc: Centre

en: Background Color
oc: Color del rèireplan

en: Top
oc: Naut

en: Layout
oc: Afichatge

en: Bottom
oc: Bas

en: Off
oc: Desactivat

en: Border
oc: Bordadura

en: Middle
oc: Mitan

en: Left
oc: Esquèrra

en: Right
oc: Dreita

en: White
oc: Blanc

en: Dashed
oc: En tirets

en: Solid
oc: Solide

en: Single column
oc: Una sola colomna

en: Black
oc: Negre

en: Row
oc: Linha
