Oomph Paragraphs (8.x-1.0-alpha1) - en to ru translation catalogue (29 entries)

en: Body
ru: Содержимое

en: On
ru: Вкл

en: Image
ru: Изображение

en: Center
ru: Центр

en: Background Color
ru: Цвет фона

en: Background Image
ru: Фоновое изображение

en: Top
ru: Вверху

en: Layout
ru: Макет

en: Bottom
ru: Снизу

en: Off
ru: Выкл

en: Border
ru: Рамка

en: Middle
ru: По центру

en: Left
ru: Слева

en: Right
ru: Справа

en: White
ru: Белый

en: Video
ru: Видео

en: Border Style
ru: Стиль границы

en: Dashed
ru: Штрих

en: Solid
ru: Сплошной

en: Animation
ru: Анимация

en: Single column
ru: Одна колонка

en: Black
ru: Чёрный

en: Drop Shadow
ru: Отбрасывать тень

en: Row
ru: Строка

en: Two columns
ru: Две колонки

en: Light Gray
ru: Светло-серый

en: Slide In Right
ru: Слайд вправо

en: Paragraphs
ru: Параграфы

en: Column Content
ru: Содержимое колонки
