OPcache Control (3.0.0-beta5) - en to hi translation catalogue (6 entries)

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: never
hi: कभी नहीं

en: Statistics
hi: आँकड़े

en: Configuration
hi: विन्यास
