Open ReadSpeaker (2.0.0-alpha1) - en to fa translation catalogue (21 entries)

en: User interface
fa: رابط کاربری

en: Content
fa: محتوا

en: Language
fa: زبان

en: On
fa: روشن

en: Download
fa: دانلود

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Help
fa: راهنما

en: Top
fa: بالا

en: URL
fa: نشانی

en: Menu
fa: قائم

en: Bottom
fa: پایین

en: Off
fa: خاموش

en: Medium
fa: متوسط

en: Domain
fa: دامنه

en: General
fa: عمومی

en: Tools
fa: ابزارها

en: Alignment
fa: تراز

en: Left
fa: چپ

en: Right
fa: راست

en: Translation
fa: ترجمه

en: Offset
fa: جابجایی
