OpenAI Assistants (1.0.0-beta10) - en to id translation catalogue (39 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi

en: Author
id: Penulis

en: Download
id: Unduh

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: Save
id: Simpan

en: View
id: Lihat

en: Updated
id: Diperbaharui

en: Files
id: Berkas

en: Created
id: Dibuat

en: Revisions
id: Revisi

en: Send
id: Kirim

en: Close
id: Tutup

en: Authored on
id: Ditulis pada

en: Are you sure you want to delete %name?
id: Apakah anda yakin akan menghapus %name?

en: Messages
id: Pesan-pesan

en: Revert
id: Kembali

en: Revisions for %title
id: Revisi untuk %title

en: Revision
id: Revisi

en: Changed
id: Berubah

en: Revision of %title from %date
id: Revisi dari %title pada %date

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
id: Anda yakin ingin mengembalikan ke revisi %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
id: Anda yakin ingin menghapus revisi %revision-date?

en: @type: deleted %title revision %revision.
id: @type: menghapus %title revisi %revision.

en: Delete all revisions
id: Hapus semua revisi

en: Trigger
id: Pemicu

en: Copy of the revision from %date.
id: Salinan revisi dari %date.

en: @type: reverted %title revision %revision.
id: @type: mengembalikan %title ke revisi %revision.

en: Revert to earlier revision
id: Kembalikan ke versi sebelumnya

en: Delete earlier revision
id: Hapus versi sebelumnya

en: Current revision
id: Revisi saat ini

en: View all revisions
id: Lihat semua revisi

en: Revert all revisions
id: Mengembalikan semua revisi

en: @date by @username
id: @date oleh @username

en: Set as current revision
id: Tetapkan sebagai revisi saat ini

en: To view a revision, you also need permission to view the content item.
id: Untuk melihat revisi, Anda juga memerlukan izin untuk melihat item konten.

en: To revert a revision, you also need permission to edit the content item.
id: Untuk mengembalikan revisi, Anda juga memerlukan kewenangan untuk mengedit item konten.

en: To delete a revision, you also need permission to delete the content item.
id: Untuk menghapus revisi, Anda juga memerlukan kewenangan untuk menghapus item konten.
