OpenAI Assistants (1.0.0-beta10) - en to nl translation catalogue (43 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Author
nl: Auteur

en: Download
nl: Downloaden

en: Edit
nl: Bewerken

en: Settings
nl: Instellingen

en: Name
nl: Naam

en: Save
nl: Opslaan

en: View
nl: Weergeven

en: Updated
nl: Bijgewerkt

en: Files
nl: Bestanden

en: Created
nl: Aangemaakt

en: Revisions
nl: Revisies

en: Model
nl: Model/type

en: Send
nl: Versturen

en: Close
nl: Sluiten

en: Authored on
nl: Aangemaakt op

en: Are you sure you want to delete %name?
nl: Weet u zeker dat u %name wilt verwijderen?

en: Messages
nl: Berichten

en: You
nl: U

en: Revert
nl: Terugzetten

en: Instructions
nl: Instructies

en: Revisions for %title
nl: Revisies van %title

en: Revision
nl: Revisie

en: Changed
nl: Gewijzigd

en: Revision of %title from %date
nl: Revisie van %title van %date

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
nl: Weet u zeker dat u de revisie van %revision-date wil terugzetten?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
nl: Weet u zeker dat u de revisie van %revision-date wilt verwijderen?

en: @type: deleted %title revision %revision.
nl: @type: revisie %revision van %title verwijderd.

en: Delete all revisions
nl: Alle revisies verwijderen

en: Copy of the revision from %date.
nl: Kopie van de revisie van %date.

en: @type: reverted %title revision %revision.
nl: @type: %title teruggezet naar revisie %revision.

en: Revert to earlier revision
nl: Vorige revisie terugzetten

en: Delete earlier revision
nl: Vorige revisie verwijderen

en: Current revision
nl: Huidige revisie

en: View all revisions
nl: Alle revisies weergeven

en: Revert all revisions
nl: Alle revisies terugdraaien

en: @date by @username
nl: @date door @username

en: @langname revisions for %title
nl: @langname revisies voor %title

en: Set as current revision
nl: Als huidige revisie instellen

en: To view a revision, you also need permission to view the content item.
nl: Om een revisie te bekijken, heeft u ook toegangsrechten nodig om het inhoudsitem te bekijken.

en: To revert a revision, you also need permission to edit the content item.
nl: Om een revisie terug te zetten, heeft u ook toegangsrechten nodig om het inhoudsitem te bewerken.

en: To delete a revision, you also need permission to delete the content item.
nl: Om een revisie te verwijderen, heeft u ook toegangsrechten nodig om het inhoudsitem te verwijderen.
