OpenAI Assistants (1.0.0-beta11) - en to hu translation catalogue (45 entries)

en: Delete
hu: Törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Author
hu: Szerző

en: Download
hu: Letölt

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Settings
hu: Beállítások

en: Name
hu: Név

en: Label
hu: Címke

en: Save
hu: Mentés

en: View
hu: Megtekintés

en: Updated
hu: Frissítve

en: ID
hu: Azonosító

en: Files
hu: Fájlok

en: Created
hu: Létrehozva

en: Revisions
hu: Változatok

en: Model
hu: Modell

en: Send
hu: Küldés

en: Close
hu: Bezár

en: Authored on
hu: Beküldés ideje

en: Are you sure you want to delete %name?
hu: %name valóban törölhető?

en: Messages
hu: Üzenetek

en: You
hu: Te

en: Revert
hu: Visszaállítás

en: Instructions
hu: Használati utasítás

en: Revisions for %title
hu: %title változatai

en: Revision
hu: Változat

en: Changed
hu: Módosítva

en: Revision of %title from %date
hu: %title %date dátumú változata

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
hu: „%revision-date” változat biztosan visszaállítható?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
hu: „%revision-date” változat biztosan törölhető?

en: @type: deleted %title revision %revision.
hu: @type: %title %revision. változata törölve lett.

en: Delete all revisions
hu: Összes korábbi változat törlése

en: Copy of the revision from %date.
hu: %date napon készült változat másolata.

en: @type: reverted %title revision %revision.
hu: @type: %title %revision. változatra visszaállítva.

en: Revert to earlier revision
hu: Visszatérés korábbi változatra

en: Delete earlier revision
hu: Korábbi változat törlése

en: Current revision
hu: Aktuális változat

en: View all revisions
hu: Összes változat megtekintése

en: Revert all revisions
hu: Minden változat visszaállítása

en: @date by @username
hu: @date időpontban @username által

en: @langname revisions for %title
hu: %title @langname nyelvű változatai

en: Set as current revision
hu: Beállítás aktuális változatként

en: To view a revision, you also need permission to view the content item.
hu: Egy tartalmi változat megtekintéséhez jogosultság szükséges az adott tartalom megtekintéséhez is.

en: To revert a revision, you also need permission to edit the content item.
hu: Egy tartalmi változat visszaállításához jogosultság szükséges az adott tartalom szerkesztéséhez is.

en: To delete a revision, you also need permission to delete the content item.
hu: Egy tartalmi változat törléséhez jogosultság szükséges az adott tartalom törléséhez is.
