OpenAI Assistants (1.0.0-beta11) - en to it translation catalogue (38 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Author
it: Autore

en: Download
it: Scarica

en: Edit
it: Modifica

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: Label
it: Etichetta

en: Save
it: Salva

en: View
it: Visualizza

en: Updated
it: Aggiornato

en: Files
it: File

en: Created
it: Creato

en: Revisions
it: Revisioni

en: Model
it: Modello

en: Send
it: Invia

en: Close
it: Chiudi

en: Authored on
it: Creato il

en: Are you sure you want to delete %name?
it: Si vuole davvero cancellare %name?

en: Messages
it: Messaggi

en: You
it: Tu

en: Revert
it: Ripristina

en: Revisions for %title
it: Revisioni per %title

en: Revision
it: Revisione

en: Changed
it: Modificato

en: Revision of %title from %date
it: Revisione di %title del %date

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
it: Sei sicuro di voler ripristinare la revisione da %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
it: Sei sicuro di voler eliminare la revisione da %revision-date?

en: @type: deleted %title revision %revision.
it: @type: eliminata la revisione %revision di %title.

en: Delete all revisions
it: Elimina tutte le revisioni

en: Copy of the revision from %date.
it: Copia della revisione del %date.

en: @type: reverted %title revision %revision.
it: @type: ripristinata revisione %revision del contenuto %title.

en: Revert to earlier revision
it: Riporta ad una versione precedente

en: Delete earlier revision
it: Eliminata una revisione precedente

en: Current revision
it: Revisione attuale

en: View all revisions
it: Vedi tutte le revisioni

en: Revert all revisions
it: Ripristina tutte le revisioni

en: @date by @username
it: @date da @username
