OpenAI Assistants (1.0.0-beta12) - en to hr translation catalogue (30 entries)

en: Delete
hr: Ukloni

en: Operations
hr: Operacije

en: Author
hr: Autor

en: Download
hr: Preuzimanje

en: Edit
hr: Uredi

en: Settings
hr: Postavke

en: Name
hr: Naziv

en: Label
hr: Oznaka

en: Save
hr: Spremi

en: View
hr: Pregled

en: Updated
hr: Osvježeno

en: Files
hr: Datoteke

en: Created
hr: Stvoreno

en: Revisions
hr: Revizije

en: Send
hr: Pošalji

en: Authored on
hr: Izrađeno

en: Are you sure you want to delete %name?
hr: Jeste li sigurni da želite obrisati %name?

en: Messages
hr: Poruke

en: Revert
hr: Vrati

en: Revisions for %title
hr: Revizija za %title

en: Revision
hr: Revizija

en: Revision of %title from %date
hr: Revizija %title od %date

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
hr: Želite li zbilja vratiti reviziju od %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
hr: Želite li zbilja ukloniti reviziju od %revision-date?

en: @type: deleted %title revision %revision.
hr: @type: uklonjena %title revizija %revision.

en: Trigger
hr: Okidač

en: Copy of the revision from %date.
hr: Kopija revizije od %date.

en: @type: reverted %title revision %revision.
hr: @type: vraćen %title revizija %revision.

en: Revert to earlier revision
hr: Vraća na raniju reviziju

en: Delete earlier revision
hr: Ukloni raniju reviziju
