OpenAI Assistants (1.0.0-beta13) - en to uk translation catalogue (47 entries)

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Author
uk: Автор

en: Download
uk: Завантаження

en: Edit
uk: Редагувати

en: Settings
uk: Налаштування

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Label
uk: Мітка

en: Save
uk: Зберегти

en: View
uk: Перегляд

en: Updated
uk: Оновлено

en: Files
uk: Файли

en: Created
uk: Створено

en: Revisions
uk: Редакції

en: Model
uk: Модель

en: Send
uk: Надіслати

en: Close
uk: Закрити

en: Authored on
uk: Створено

en: Are you sure you want to delete %name?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити %name?

en: Messages
uk: Повідомлення

en: You
uk: Ви

en: Revert
uk: Відновити

en: Instructions
uk: Вказівки

en: Revisions for %title
uk: Редакції для матеріалу %title

en: Revision
uk: Редакція

en: Changed
uk: Змінено

en: Threads
uk: Нитки

en: Revision of %title from %date
uk: Редакція матеріалу %title від %date

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
uk: Ви дійсно бажаєте повернутися до редакції за %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити редакцію від %revision-date?

en: @type: deleted %title revision %revision.
uk: @type: %title видалено редакцію %revision.

en: Delete all revisions
uk: Видалення всіх редакцій

en: Trigger
uk: Тригер

en: Copy of the revision from %date.
uk: Копія редакції від %date.

en: @type: reverted %title revision %revision.
uk: @type: %title повернено до редакції %revision.

en: Revert to earlier revision
uk: Повернутися до більш ранньої редакції

en: Delete earlier revision
uk: Видалити попередню редакцію

en: Current revision
uk: Поточна редакція

en: Assistant
uk: Помічник

en: View all revisions
uk: Перегляд всіх редакцій

en: Revert all revisions
uk: Повернення всіх редакцій

en: @date by @username
uk: @date від @username

en: @langname revisions for %title
uk: Редакції @langname для матеріалу %title

en: Set as current revision
uk: Встановити як поточну редакцію

en: To view a revision, you also need permission to view the content item.
uk: Для перегляду редакції потрібен також дозвіл на перегляд безпосередньо матеріалу.

en: To revert a revision, you also need permission to edit the content item.
uk: Для відновлення редакції потрібен також дозвіл на редагування безпосередньо матеріалу.

en: To delete a revision, you also need permission to delete the content item.
uk: Для видалення редакції потрібен також дозвіл на видалення безпосередньо матеріалу.
