OpenAI Assistants (1.0.0-beta15) - en to fr translation catalogue (45 entries)

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Author
fr: Auteur

en: Download
fr: Téléchargement

en: Edit
fr: Modifier

en: Settings
fr: Paramètres

en: Name
fr: Nom

en: Label
fr: Libellé

en: Save
fr: Enregistrer

en: View
fr: Voir

en: Updated
fr: Mis à jour

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Files
fr: Fichiers

en: Created
fr: Créé

en: Revisions
fr: Versions

en: Model
fr: Modèle

en: Send
fr: Envoyer

en: Authored on
fr: Écrit le

en: Are you sure you want to delete %name?
fr: Êtes-vous sûr(e) de vouloir supprimer %name ?

en: You
fr: Vous

en: Revert
fr: Rétablir

en: Revisions for %title
fr: Versions de %title

en: Revision
fr: Version

en: Changed
fr: Modifié

en: Threads
fr: Fils de discussion

en: Revision of %title from %date
fr: Version de %title du %date

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
fr: Êtes-vous sûr(e) de vouloir rétablir la version du %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
fr: Êtes-vous sûr(e) de vouloir supprimer la version du %revision-date ?

en: @type: deleted %title revision %revision.
fr: @type : "%title" - version "%revision" supprimée.

en: The configuration has been updated.
fr: La configuration a été mise à jour.

en: Delete all revisions
fr: Supprimer toutes les versions

en: Trigger
fr: Déclencheur

en: Copy of the revision from %date.
fr: Copie de la version du %date.

en: @type: reverted %title revision %revision.
fr: @type : la version %revision de %title a été rétablie.

en: Revert to earlier revision
fr: Rétablir une version antérieure

en: Delete earlier revision
fr: Supprimer une version antérieure

en: Current revision
fr: Version actuelle

en: View all revisions
fr: Voir toutes les versions

en: Revert all revisions
fr: Rétablir toutes les versions

en: @date by @username
fr: @date par @username

en: @langname revisions for %title
fr: Versions en @langname pour %title

en: Set as current revision
fr: Définir comme version actuelle

en: To view a revision, you also need permission to view the content item.
fr: Pour voir une version, vous avez également besoin de la permission pour voir l'élément de contenu.

en: To revert a revision, you also need permission to edit the content item.
fr: Pour restaurer une version, vous avez également besoin de la permission pour modifier l'élément de contenu.

en: To delete a revision, you also need permission to delete the content item.
fr: Pour supprimer une version, vous avez également besoin de la permission pour supprimer l'élément de contenu.
