OpenAI Assistants (1.0.0-beta2) - en to hi translation catalogue (31 entries)

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Author
hi: लेखक

en: Download
hi: डाउनलोड

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Name
hi: नाम

en: Label
hi: लेबल

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: View
hi: देखें

en: Updated
hi: अद्यतित

en: ID
hi: आईडी

en: Files
hi: दस्तावेज

en: Created
hi: निर्मित

en: Revisions
hi: संशोधन

en: Send
hi: भेजें

en: Close
hi: बंद करे

en: PDF
hi: पीडीएफ

en: Authored on
hi: कब लिखा गया

en: Are you sure you want to delete %name?
hi: क्या आप आश्वस्त हैं की आप %name डिलीट करना चाहते हैं?

en: Messages
hi: संदेश

en: Revert
hi: वापिस लाएँ

en: Revisions for %title
hi: %title के लिए सुधारण |

en: Revision
hi: संशोधन

en: Changed
hi: बदल गया

en: Revision of %title from %date
hi: %date पर %title द्वारा संशोधित

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
hi: क्या आप सच में इस सुधारण से पहले वाले सुधारण %revision-date पर लौटना चाहते हैं?

en: @type: deleted %title revision %revision.
hi: @type: मिटाया %title revision %revision.

en: Trigger
hi: प्रवर्तक

en: Copy of the revision from %date.
hi: %date से संशोधन की कॉपी.

en: Delete earlier revision
hi: पुराना संशोधन मिटाएँ
