OpenAI Assistants (1.0.0-beta2) - en to ru translation catalogue (46 entries)

en: Delete
ru: Удалить

en: Operations
ru: Операции

en: Author
ru: Автор

en: Download
ru: Скачать

en: Edit
ru: Редактировать

en: Settings
ru: Настройки

en: Name
ru: Название

en: Label
ru: Метка

en: Save
ru: Сохранить

en: View
ru: Просмотр

en: Updated
ru: Обновлено

en: Files
ru: Файлы

en: Created
ru: Создано

en: Revisions
ru: Редакции

en: Model
ru: Модель

en: Send
ru: Отправить

en: Close
ru: Закрыть

en: Authored on
ru: Создан в

en: Are you sure you want to delete %name?
ru: Вы уверены, что хотите удалить %name?

en: Messages
ru: Сообщения

en: You
ru: Вы

en: Revert
ru: Вернуть

en: Instructions
ru: Инструкции

en: Revisions for %title
ru: Редакции %title

en: Revision
ru: Редакция

en: Changed
ru: Изменение

en: Revision of %title from %date
ru: Редакция %title от %date

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
ru: Вы действительно хотите вернуться к редакции от %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
ru: Вы действительно хотите удалить редакцию от %revision-date?

en: @type: deleted %title revision %revision.
ru: @type: удалена редакция %revision материала %title.

en: The configuration has been updated.
ru: Настройки были изменены.

en: Delete all revisions
ru: Удалить все редакции

en: Trigger
ru: Триггер

en: Copy of the revision from %date.
ru: Копия редакции от %date.

en: @type: reverted %title revision %revision.
ru: @type: материал %title возвращен к редакции %revision.

en: Revert to earlier revision
ru: Вернуться к более ранней редакции

en: Delete earlier revision
ru: Удалить предыдущую редакцию

en: Current revision
ru: Текущая редакция

en: View all revisions
ru: Посмотр всех редакций

en: Revert all revisions
ru: Вернуть все редакции

en: @date by @username
ru: @date от @username

en: @langname revisions for %title
ru: Редакции @langname для материала  %title

en: Set as current revision
ru: Установить как текущую редакцию

en: To view a revision, you also need permission to view the content item.
ru: Для просмотра ревизии также необходимо разрешение на просмотр элемента контента.

en: To revert a revision, you also need permission to edit the content item.
ru: Для отмены редакции, также необходимо разрешение на редактирование элемента содержимого.

en: To delete a revision, you also need permission to delete the content item.
ru: Чтобы удалить ревизию, вам также нужно разрешение на удаление элемента контента.
