OpenBusiness Profile (8.x-1.0-beta1) - en to is translation catalogue (64 entries)

en: Home
is: Forsíða

en: Title
is: Titill

en: Body
is: Meginmál

en: Images
is: Myndir

en: Username
is: Notendanafn

en: Language
is: Tungumál

en: Read more
is: Lesa meira

en: Article
is: Grein

en: On
is: Virkjað

en: Tags
is: Efnisorð

en: Search
is: Leit

en: Reset
is: Endursetja

en: Image
is: Mynd

en: Feed
is: Veita

en: Name
is: Nafn

en: Preview
is: Forskoða

en: Help
is: Hjálp

en: Background Color
is: Bakgunnslitur

en: Picture
is: Mynd

en: Email
is: Netfang

en: Contact
is: Tengiliður

en: All
is: Allt

en: Page title
is: Titill síðu

en: Block
is: Blokk

en: Page
is: Síða

en: Off
is: Af

en: Custom
is: Sérsniðið

en: Comment
is: Ummæli

en: Published
is: Birt

en: Promoted to front page
is: Kynna á forsíðu

en: Fields
is: Svæði

en: Send
is: Senda

en: Role
is: Hlutverk

en: Log in
is: Skrá  inn

en: Blog
is: Blogg

en: Anonymous
is: Nafnlaus

en: Tools
is: Tól

en: Sort by
is: Raða eftir

en: Create account
is: Stofna aðgang

en: English
is: Enska

en: French
is: Franska

en: Languages
is: Tungumál

en: Left
is: Vinstri

en: Right
is: Hægri

en: Your message has been sent.
is: Skilaboð þín hafa verið send.

en: Website
is: Vefsíða

en: ‹ Previous
is: < Fyrri

en: Tabs
is: Flipar

en: Anonymous user
is: Ónafngreindur notandi

en: Apply
is: Virkja

en: Translation
is: Þýðing

en: Language code
is: Tungumálskóði

en: Administrator
is: Kerfisstjóri

en: About
is: Um

en: Access denied.
is: Aðgangi hafnað.

en: Translate
is: Þýða

en: Not applicable
is: Á ekki við

en: Items per page
is: Hlutir per síðu

en: - All -
is: - Allt -

en: Language name
is: Nafn tungumáls

en: Select language
is: Veldu tungumál

en: Powered by Drupal
is: Knúið af Drupal

en: Your virtual face or picture.
is: Net- andlit eða mynd.

en: No front page content has been created yet.<br/>Follow the <a target="_blank" href="https://www.drupal.org/docs/user_guide/en/index.html">User Guide</a> to start building your site.
is: Ekki hefur verið búið til neitt efni fyrir forsíðuna.<br/>Fylgdu <a target="_blank" href="https://www.drupal.org/docs/user_guide/en/index.html">notendahandbókinni</a> til að hefja uppbyggingu vefsins.
