OpenBusiness Profile (8.x-1.1) - en to bn translation catalogue (31 entries)

en: Home
bn: নীড়পাতা

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Body
bn: কাঠামো

en: Images
bn: ছবি

en: Username
bn: ব্যবহারকারীর নাম

en: Language
bn: ভাষা

en: Article
bn: আর্টিকেল

en: Tags
bn: ট্যাগ

en: Search
bn: অনুসন্ধান

en: Image
bn: ছবি

en: Name
bn: নাম

en: Preview
bn: প্রাক-প্রদর্শন

en: Help
bn: সহায়তা

en: Picture
bn: ছবি

en: Email
bn: ইমেইল

en: All
bn: সমস্ত

en: Block
bn: ব্লক

en: Comment
bn: মন্তব্য

en: Published
bn: প্রকাশিত

en: Fields
bn: ফিল্ড

en: Log in
bn: প্রবেশ

en: Blog
bn: ব্লগ

en: Authored on
bn: লিখিত হয়েছে

en: English
bn: ইংরেজী

en: French
bn: ফরাসী

en: Languages
bn: ভাষাসমূহ

en: Language code
bn: ভাষা কোড

en: About
bn: সম্পর্কে

en: Translate
bn: অনুবাদ

en: Primary tabs
bn: প্রাথমিক ট্যাব

en: Select language
bn: ভাষা নির্বাচন করুন
