OpenBusiness Profile (8.x-1.3) - en to he translation catalogue (97 entries)

en: Home
he: דף הבית

en: Title
he: כותרת

en: Body
he: תוכן

en: Images
he: תמונות

en: Username
he: שם משתמש

en: Language
he: שפה

en: Article
he: כתבה

en: On
he: פעיל

en: Tags
he: תגיות

en: Search
he: חיפוש

en: Reset
he: איתחול

en: Image
he: תמונה

en: Center
he: מרכז

en: Feed
he: פיד

en: Name
he: שם

en: Preview
he: תצוגה מקדימה

en: Help
he: עזרה

en: Background Color
he: צבע רקע

en: Picture
he: תמונה

en: Email
he: דוא"ל

en: Contact
he: יצירת קשר

en: All
he: הכל

en: Page title
he: כותרת דף

en: Block
he: בלוק

en: Page
he: דף

en: Off
he: כבוי

en: Custom
he: מותאם

en: Comment
he: תגובה

en: Published
he: מפורסם

en: Promoted to front page
he: מקודם לדף הראשי

en: Fields
he: שדות

en: Send
he: שלח

en: Desc
he: יורד

en: next
he: הבא

en: Role
he: תפקיד

en: Log in
he: כניסה

en: Blog
he: בלוג

en: Anonymous
he: אנונימי

en: Tools
he: כלים

en: Sort Criteria
he: קריטריון למיון

en: Sort by
he: מיון לפי

en: Authored on
he: בתאריך

en: English
he: אנגלית

en: French
he: צרפתית

en: Languages
he: שפות

en: Left
he: שמאל

en: Right
he: ימין

en: Your message has been sent.
he: ההודעה שלך נשלחה.

en: ‹ Previous
he: ‹ הקודם

en: Next ›
he: הבא ›

en: Tabs
he: לשוניות

en: Output format
he: תבנית פלט

en: Anonymous user
he: משתמש אנונימי

en: Apply
he: החל

en: Translation language
he: שפת התרגום

en: Translation
he: תרגום

en: Language code
he: קוד השפה

en: Authenticated user
he: משתמש מאומת

en: Administrator
he: מנהל

en: Offset
he: היסט

en: About
he: אודות

en: Translate
he: תרגום

en: Element
he: אלמנט

en: Main navigation
he: ניווט ראשי

en: Not applicable
he: לא ישים

en: Primary tabs
he: לשוניות ראשיות

en: Secondary tabs
he: לשוניות משניות

en: Frontpage
he: דף הבית

en: View more
he: צפה בעוד

en: Items per page
he: פריטים לעמוד

en: - All -
he: - הכל -

en: Language name
he: שם שפה

en: Select language
he: בחירת שפה

en: Powered by Drupal
he: מונע באמצעות דרופל

en: « First
he: « הראשון

en: Last »
he: העמוד האחרון »

en: Breadcrumbs
he: פרורי לחם

en: Status messages
he: הודעות מצב

en: Main page content
he: תוכן

en: Basic page
he: עמוד פשוט

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
he: אפשר להשתמש ב<em>עמוד בסיסי</em> עבור תוכן סטטי, למשל עמוד ה'אודות' .

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
he: השתמש בתוויות בכדי לקבץ כתבות בנושאים דומים לקטגוריות.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
he: השתמשו ב<em>מאמרים</em> עבור תכנים תלויי זמן כמו חדשות, הודעות לעיתונות או הודעות בבלוג.

en: Footer menu
he: תפריט בתחתית הדף

en: Asc
he: סדר עולה

en: Not specified
he: לא מוגדר

en: Master
he: מאסטר

en: User interface translation
he: תרגום הממשק

en: Reset your password
he: איפוס סיסמה

en: Adding languages
he: השפות נוספות

en: Default comments
he: תגובות ברירת המחדל

en: Basic block
he: בלוק בסיסי

en: Website feedback
he: משוב על האתר

en: Welcome to [site:name]
he: ברוכים הבאים ל[site:name]

en: Add, rearrange or remove filters.
he: הוספה, סידור מחדש או הסרה של מסננים.

en: Add, rearrange or remove sorting rules.
he: הוספה, סידור מחדש או הסרה של כללי מיון.

en: No front page content has been created yet.<br/>Follow the <a target="_blank" href="https://www.drupal.org/docs/user_guide/en/index.html">User Guide</a> to start building your site.
he: לא נוצר עדיין תוכן שניתן להציג בדף הבית<br/>
    כדי להתחיל בבניית האתר עקבו אחרי ההנחיות<a target="_blank" href="https://www.drupal.org/docs/user_guide/en/index.html">במדריך למשתמש</a> .
