OpenBusiness Profile (8.x-1.5) - en to ca translation catalogue (155 entries)

en: Home
ca: Inici

en: Title
ca: Títol

en: Body
ca: Cos

en: Images
ca: Imatges

en: Content
ca: Contingut

en: Username
ca: Nom d'usuari

en: Language
ca: Llengua

en: On
ca: Actiu

en: Tags
ca: Etiquetes

en: Tag
ca: Etiqueta

en: Search
ca: Cerca

en: Reset
ca: Reinicialitza

en: Link
ca: Enllaç

en: Image
ca: Imatge

en: Center
ca: Centre

en: Feed
ca: Canal

en: Name
ca: Nom

en: Preview
ca: Previsualitza

en: Help
ca: Ajuda

en: Text Color
ca: Color del text

en: Background Color
ca: Color del fons

en: Icon
ca: Icona

en: Picture
ca: Imatge

en: Email
ca: Correu electrònic

en: Contact
ca: Contacte

en: All
ca: Tot

en: Page title
ca: Títol de la pàgina

en: Block
ca: Bloc

en: Page
ca: Pàgina

en: Bottom
ca: Part inferior

en: Off
ca: Inactiu

en: Header
ca: Capçalera

en: Footer
ca: Peu

en: Custom
ca: Personalitzat

en: Comment
ca: Comentari

en: Published
ca: Publicat

en: Promoted to front page
ca: Promogut a la portada

en: Fields
ca: Camps

en: Authored by
ca: Elaborat per

en: Send
ca: Enviar

en: next
ca: següent

en: Role
ca: Rol

en: Log in
ca: Entra

en: Blog
ca: Bloc

en: Square
ca: Quadrat

en: Anonymous
ca: Anònim

en: Tools
ca: Eines

en: Sort Criteria
ca: Criteris d'ordenació

en: Sort by
ca: Ordena per

en: Authored on
ca: Elaborat el

en: Create account
ca: Crea un compte

en: English
ca: Anglès

en: French
ca: Francès

en: Languages
ca: Llengües

en: Left
ca: Esquerra

en: Right
ca: Dreta

en: Your message has been sent.
ca: El vostre missatge s'ha enviat.

en: Style
ca: Estil

en: ‹ Previous
ca: ‹ Anterior

en: Next ›
ca: Següent ›

en: Tabs
ca: Pestanyes

en: Output format
ca: Format de sortida

en: Anonymous user
ca: Usuari anònim

en: Apply
ca: Aplica

en: Translation language
ca: Llengua de la traducció

en: Translation
ca: Traducció

en: Above
ca: A sobre

en: Subtitle
ca: Subtítol

en: Language code
ca: Codi de llengua

en: Authenticated user
ca: Usuari autenticat

en: Administrator
ca: Administrador

en: Tab Title
ca: Títol de la pestanya

en: Columns
ca: Columnes

en: Offset
ca: Desplaçament

en: Skip to main content
ca: Vés al contingut

en: About
ca: Detalls

en: Translate
ca: Tradueix

en: Related Content
ca: Contingut relacionat

en: Main navigation
ca: Navegació principal

en: Not applicable
ca: No aplicable

en: Primary tabs
ca: Pestanyes primàries

en: Secondary tabs
ca: Pestanyes secundàries

en: Frontpage
ca: Portada

en: View more
ca: Veure més

en: Vertical tabs
ca: Pestanyes verticals

en: Items per page
ca: Elements per pàgina

en: - All -
ca: - Tot -

en: Language name
ca: Nom de la llengua

en: Select language
ca: Selecciona la llengua

en: Powered by Drupal
ca: Funciona amb el Drupal

en: « First
ca: « Primer

en: Last »
ca: Últim »

en: Your virtual face or picture.
ca: La vostra imatge virtual o fotografia.

en: Breadcrumbs
ca: Fil d'ariadna

en: Status messages
ca: Missatges d'estat

en: Main page content
ca: Contingut principal de la pàgina

en: Basic page
ca: Pàgina bàsica

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
ca: Utilitzeu les <em>pàgines bàsiques</em> per al vostre contingut estàtic, com una pàgina de 'Qui som'.

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
ca: Utilitzeu les etiquetes per a agrupar en categories els articles de temes similars.

en: Image style
ca: Estil de la imatge

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
ca: Utilitzeu els <em>articles</em> per a contingut sensible en el temps com notícies, comunicats de premsa o entrades de blog.

en: Not specified
ca: Sense especificar

en: Master
ca: Mestre

en: Language direction
ca: Direcció de l'idioma

en: Full HTML
ca: HTML complet

en: This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
ca: Aquesta pregunta es fa per comprovar si vostè és o no una persona real i impedir l'enviament automatitzat de missatges brossa.

en: User interface translation
ca: Traducció de la interfície d'usuari

en: Reset your password
ca: Reinicialitzeu la vostra contrasenya

en: Site branding
ca: Marca del lloc

en: Adding languages
ca: Afegir llengües

en: Default comments
ca: Comentaris predeterminats

en: Allows commenting on content
ca: Permet comentar al contingut

en: Primary admin actions
ca: Accions principals d'administració

en: User account menu
ca: Menú del compte d'usuari

en: Basic block
ca: Bloc bàsic

en: A basic block contains a title and a body.
ca: Un bloc bàsic conté un títol i un cos.

en: Website feedback
ca: Feedback del web

en: Enter a comma-separated list. For example: Amsterdam, Mexico City, "Cleveland, Ohio"
ca: Introduïu una llista separada per comes. Per exemple: Amsterdam, Ciutat de Mèxic, "Cleveland, Ohio"

en: Basic HTML
ca: HTML bàsic

en: Restricted HTML
ca: HTML restringit

en: Site section links
ca: Enllaços a les seccions del lloc

en: Editing languages
ca: Editant llengües

en: All content promoted to the front page.
ca: Tot el contingut promocionat a la portada.

en: View edit page
ca: Pàgina d'edició de la vista

en: <p>This page provides the ability to add common languages to your site.</p><p>If the desired language is not available, you can add a custom language.</p>
ca: <p>Aquesta pàgina proporciona l'habilitat d'afegir llengües comunes al vostre lloc.</p><p>Si la llengua que voleu no està disponible, podeu afegir-ne una de personalitzada.</p>

en: <p>Choose a language from the list, or choose "Custom language..." at the end of the list.</p><p>Click the "Add language" button when you are done choosing your language.</p><p>When adding a custom language, you will get an additional form where you can provide the name, code, and direction of the language.</p>
ca: <p>Escolliu una llengua de la llista o seleccioneu "Llengua personalitzada..." del final d'aquesta.</p><p>Feu clic al botó "Afegeix una llengua" quan hagueu escollit la vostra llengua.</p><p>En afegir llengües personalitzades, disposareu d'un formulari addicional on podreu proporcionar el nom, codi i direcció de la llengua.</p>

en: <p>This page provides the ability to edit a language on your site, including custom languages.</p>
ca: <p>Aquesta pàgina proporciona l'habilitat d'editar una llengua al vostre lloc, incloent llengües comunes.</p>

en: <p>The "Languages" page allows you to add, edit, delete, and reorder languages for the site.</p>
ca: <p>La pàgina de "Llengües" us permet afegir, editar, eliminar i reordenar llengües pel lloc.</p>

en: <p>To add more languages to your site, click the "Add language" button.</p><p>Added languages will be displayed in the language list and can then be edited or deleted.</p>
ca: <p>Per afegir més llengües al vostre lloc, feu clic al botó "Afegeix una llengua".</p><p>Les llengües afegides es mostraran al llistat de llengües i a partir de llavors es poden editar o eliminar.</p>

en: Reordering languages
ca: Reordenament de les llengües

en: Set a language as default
ca: Estableix l'idioma per defecte

en: Modifying languages
ca: Modificant les llengües

en: Choose the language you want to translate.
ca: Escolliu la llengua que voleu traduir.

en: Enter the specific word or sentence you want to translate, you can also write just a part of a word.
ca: Introduïu la paraula específica o la frase que voleu traduir. Podeu escriure només una part de la paraula.

en: Filter the search
ca: Filtra la cerca

en: Apply your search criteria
ca: Apliqueu el vostre criteri de cerca

en: To apply your search criteria, click on the <em>Filter</em> button.
ca: Per aplicar el criteri de cerca, feu clic al botó <em>Filtra</em>.

en: Validate the translation
ca: Valida la traducció

en: Welcome to [site:name]
ca: Benvingut/da a [site:name]

en: Manage view settings
ca: Gestiona els paràmetres de la vista

en: View or edit the configuration.
ca: Visualitzeu o editeu la configuració.

en: Displays in this view
ca: Presentacions en aquesta vista

en: A display is a way of outputting the results, e.g., as a page or a block. A view can contain multiple displays, which are listed here. The active display is highlighted.
ca: Una presentació és la forma de mostrar els resultats, per exemple, com una pàgina o un bloc. Una vista pot contenir múltiples presentacions que es mostren aquí.  La presentació activa es mostra destacada.

en: View administration
ca: Administració de la vista

en: If this view uses fields, they are listed here. You can click on a field to configure it.
ca: Si aquesta vista usa camps, es llisten aquí. Podeu fer clic en un camp per a configurar-lo.

en: Filter your view
ca: Filtra la teva vista

en: Add filters to limit the results in the output. E.g., to only show content that is <em>published</em>, you would add a filter for <em>Published</em> and select <em>Yes</em>.
ca: Afegiu filtres per a limitar els resultats en la sortida. Per exemple, per a mostrar només contingut que estigui <em>publicat</em>, heu d'afegir un filtre per <em>Publicat</em> i seleccionar <em>Sí</em>.

en: Filter actions
ca: Filtra les accions

en: Add, rearrange or remove filters.
ca: Afegeix, reordena o elimina filtres.

en: Control the order in which the results are output. Click on an active sort rule to configure it.
ca: Controleu l'ordre en què es mostren els resultats. Feu clic a una regla d'ordenació activa per a configurar-la.

en: Sort actions
ca: Ordena les accions

en: Add, rearrange or remove sorting rules.
ca: Afegeix, ordena o elimina regles d'ordenació.

en: Show a preview of the view output.
ca: Mostra una previsualització del resultat de la vista.

en: <p>Now that you have an overview of the "Add languages" feature, you can continue by:<ul><li>Adding a language</li><li>Adding a custom language</li><li><a href="[site:url]admin/config/regional/language">Viewing configured languages</a></li></ul></p>
ca: <p>Ara que teniu un resum de la funcionalitat d'"Afegir llengües", podeu continuar per:<ul><li>Afegir una llengua</li><li>Afegir una llengua personalitzada</li><li><a href="[site:url]admin/config/regional/language">Veure les llengües configurades</a></li></ul></p>

en: No front page content has been created yet.<br/>Follow the <a target="_blank" href="https://www.drupal.org/docs/user_guide/en/index.html">User Guide</a> to start building your site.
ca: No s'ha creat encara cap contingut per a la portada.<br />Seguiu la <a target="_blank" href="https://www.drupal.org/ca/docs/user_guide/ca/index.html">Guia d'Usuari</a> per a començar a construir el vostre lloc.
