OpenChurch (8.x-2.0-rc11) - en to fa translation catalogue (63 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Body
fa: بدنه

en: Images
fa: تصاویر

en: Author
fa: نویسنده

en: Description
fa: شرح

en: On
fa: روشن

en: Tags
fa: برچسب‌ها

en: Date
fa: تاریخ

en: Search
fa: جستجو

en: Reset
fa: اعاده

en: Link
fa: واصلی

en: Image
fa: تصویر

en: Name
fa: نام

en: Help
fa: راهنما

en: Audio
fa: صوتی

en: Picture
fa: تصویر

en: Email
fa: پست الکترونیکی

en: Add content
fa: افزودن محتوا

en: Page title
fa: عنوان صفحه

en: Off
fa: خاموش

en: Footer
fa: پاورقی

en: Location
fa: مکان

en: Promoted to front page
fa: ارتقا یافته به صفحه اصلی

en: ,
fa: ،

en: Desc
fa: نزولی

en: Text color
fa: رنگ متن

en: User login
fa: ورود کاربر

en: Position
fa: موقعیت

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: ‹ previous
fa: ‹ قبلی

en: next ›
fa: بعدی ›

en: Video
fa: ویدیو

en: Link color
fa: رنگ واصلی

en: Tabs
fa: زبانه ها

en: Apply
fa: تایید

en: Administrator
fa: مدیر

en: « first
fa: « ابتدا

en: last »
fa: انتها »

en: Offset
fa: جابجایی

en: About
fa: درباره

en: Main navigation
fa: پیمایدنۀ اصلی

en: Primary tabs
fa: تب‌های اولیه

en: Secondary tabs
fa: تب‌های ثانویه

en: Items per page
fa: عنصر‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: Slate
fa: تخته سنگ

en: Breadcrumbs
fa: سلسله صفحات

en: All content
fa: تمامی محتوا

en: Main page content
fa: محتوای صفحه اصلی

en: Basic page
fa: صفحه ساده

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
fa: از <em>صفحات ساده</em> برای محتوای ایستا مانند صفحه «درباره ما» استفاده کنید.

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
fa: از تگ‌ها برای گروه‌بندی موضوعات مختلف در دسته‌ها استفاده کنید.

en: Main background
fa: رنگ زمینه‌ی اصلی

en: Sidebar background
fa: رنگ زمینه ی نوار کناری

en: Footer background
fa: رنگ زمینه‎ی قسمت پایینی

en: Title and slogan
fa: عنوان و شعار سایت

en: Firehouse
fa: ایستگاه آتش‌نشانی

en: Ice
fa: یخ

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر

en: Submitted by @author_name on @date
fa: تقدیم شده توسط  @author_name در @date

en: Primary admin actions
fa: اقدامات اصلی مدیر

en: User account menu
fa: قائم حساب کابرا
