OpenChurch (8.x-2.0-rc3) - en to cy translation catalogue (33 entries)

en: Home
cy: Hafan

en: Title
cy: Pennawd

en: Body
cy: Corff

en: Images
cy: Delweddau

en: Author
cy: Awdur

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: On
cy: Ymlaen

en: Tags
cy: Tagiau

en: Date
cy: Dyddiad

en: Search
cy: Chwilio

en: Reset
cy: Ailosod

en: Link
cy: Dolen

en: Image
cy: Delwedd

en: Name
cy: Enw

en: Help
cy: Cymorth

en: Picture
cy: Darlun

en: Page title
cy: Pennawd y dudalen

en: Off
cy: I ffwrdd

en: Footer
cy: Troedyn

en: Location
cy: Lleoliad

en: Promoted to front page
cy: Hyrwyddo i dudalen blaen

en: Phone
cy: ffôn

en: Events
cy: Digwyddiadau

en: User login
cy: Mewngofnod defnyddiwr

en: Position
cy: Lleoliad

en: Sort by
cy: Dosbarthu drwy

en: ‹ previous
cy: < blaenorol

en: next ›
cy: nesaf >

en: Apply
cy: Ceisio

en: « first
cy: Cyntaf

en: last »
cy: olaf >>

en: Offset
cy: Ongli

en: Items per page
cy: Eitemau pob tudalen
