OpenChurch (8.x-2.0-rc3) - en to fi translation catalogue (69 entries)

en: Home
fi: Etusivu

en: Title
fi: Otsikko

en: Body
fi: Sisältö

en: Images
fi: Kuvat

en: Author
fi: Tekijä

en: Description
fi: Kuvaus

en: Cost
fi: Maksu

en: On
fi: Käytössä

en: Tags
fi: Tagit

en: Date
fi: Päivämäärä

en: Search
fi: Etsi

en: Reset
fi: Palauta

en: Link
fi: Linkki

en: Image
fi: Kuva

en: Name
fi: Nimi

en: Help
fi: Ohje

en: Event
fi: Tapahtumat

en: Picture
fi: Kuva

en: Email
fi: Sähköpostiosoite

en: Add content
fi: Lisää sisältöä

en: Page title
fi: Sivun otsikko

en: Off
fi: Pois päältä

en: Footer
fi: Alatunniste

en: Welcome
fi: Tervetuloa

en: Location
fi: Sijainti

en: Promoted to front page
fi: Näytetään etusivulla

en: Gallery
fi: Galleria

en: Phone
fi: Puhelin

en: Events
fi: Tapahtumat

en: User login
fi: Kirjautuminen

en: Blog
fi: Blogi

en: Position
fi: Sijoitus

en: Sort by
fi: Lajittele

en: ‹ previous
fi: ‹ edellinen

en: next ›
fi: seuraava ›

en: Tabs
fi: Välilehdet

en: Apply
fi: Käytä

en: When
fi: Milloin

en: Administrator
fi: Ylläpitäjä

en: « first
fi: « ensimmäinen

en: last »
fi: viimeinen »

en: Upcoming Events
fi: Tulevat tapahtumat

en: About
fi: Tietoja

en: Main navigation
fi: Päävalikko

en: Where
fi: Missä

en: Primary tabs
fi: Ensisijaiset välilehdet

en: Secondary tabs
fi: Toissijaiset välilehdet

en: Items per page
fi: Merkintöjä sivua kohti

en: - All -
fi: - Kaikki -

en: Gallery Image
fi: Galleriakuva

en: Your virtual face or picture.
fi: Virtuaaliset kasvosi tai kuvasi.

en: Breadcrumbs
fi: Murupolku

en: Status messages
fi: Tilaviestit

en: All content
fi: Kaikki sisältö

en: Main page content
fi: Pääsivun sisältö

en: Basic page
fi: Perussivu

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
fi: Käytä <em>perussivuja</em> staattiseen sisältöösi kuten esimerkiksi "Tietoa meistä" sivu.

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
fi: Käytä tageja samantyyppisten artikkeleiden luokittelussa kategorioihin.

en: Master
fi: Isäntä

en: Full HTML
fi: Täysi HTML

en: Image to be shown if no image is uploaded.
fi: Kuva joka näytetään, jos muuta kuvaa ei lisätä.

en: Site branding
fi: Sivuston brändäys

en: Primary admin actions
fi: Ensisijaiset ylläpidon toimenpiteet

en: User account menu
fi: Käyttäjävalikko

en: Basic block
fi: Peruslohko

en: A basic block contains a title and a body.
fi: Peruslohko sisältää otsikon ja leipätekstin

en: Website feedback
fi: Sivuston palaute

en: Basic HTML
fi: Perus-HTML

en: Restricted HTML
fi: Rajattu HTML
