OpenChurch (8.x-2.0-rc4) - en to am translation catalogue (32 entries)

en: Home
am: ቤት

en: Title
am: ዓርእስት

en: Body
am: አካል

en: Images
am: ምስሎች

en: Author
am: ደራሲ

en: Description
am: ማብራሪያ

en: Tags
am: መለያዎች

en: Date
am: ቀን

en: Search
am: ፈልግ

en: Name
am: ስም

en: Help
am: እርዳታ

en: Email
am: ኢሜይል

en: Page title
am: የገፅ ርዕስ

en: Footer
am: ግርጌ

en: Location
am: ቦታ

en: Promoted to front page
am: ወደ ፊተኛው ገጽ የተሸጋገረ

en: User login
am: የተጠቃሚ መግቢያ

en: Position
am: ቦታ

en: Sort by
am: ደርድር

en: ‹ previous
am: ‹ ቀድሞ

en: next ›
am: ቀጣይ ›

en: Tabs
am: ትሮች

en: « first
am: « መጀምሪያ

en: last »
am: መጨረሻ »

en: Main navigation
am: ዋና ምናሌ

en: Primary tabs
am: ቀዳሚ ትሮች

en: Secondary tabs
am: ሁለተኛ ትሮች

en: Status messages
am: የሁኔት መልዕክቶች

en: Main page content
am: የመነሻ ገጽ ይዘት

en: Site branding
am: የድህረ ገዕ መለያ

en: Primary admin actions
am: የአስተዳዳሪ ዋና ዋና ተግባራት

en: User account menu
am: የተጠቃሚ መለያ ምናሌ
