OpenChurch (8.x-2.0-rc5) - en to ro translation catalogue (64 entries)

en: Home
ro: Acasă

en: Title
ro: Titlu

en: Body
ro: Conținut

en: Images
ro: Imagini

en: Author
ro: Autor

en: Description
ro: Descriere

en: On
ro: Pornit

en: Tags
ro: Etichete

en: Date
ro: Data

en: Search
ro: Căutare

en: Reset
ro: Resetează

en: Link
ro: Legătură

en: Image
ro: Imagine

en: Name
ro: Nume

en: Help
ro: Ajutor

en: Picture
ro: Imagine

en: Email
ro: email

en: Add content
ro: Adăugați conținut

en: Page title
ro: Titlul paginii

en: Off
ro: Oprit

en: Footer
ro: Subsol

en: Welcome
ro: Bine ați venit

en: Location
ro: Locația

en: Promoted to front page
ro: Promovat pe prima pagină

en: Phone
ro: Telefon

en: Desc
ro: Descendent

en: Events
ro: Evenimente

en: User login
ro: Autentificare utilizatori

en: Position
ro: Poziție

en: Sort by
ro: Sortare după

en: ‹ previous
ro: ‹ anterior

en: next ›
ro: următor ›

en: Tabs
ro: Taburi

en: Apply
ro: Aplică

en: « first
ro: « primul

en: last »
ro: ultimul »

en: Offset
ro: Decalaj

en: About
ro: Despre

en: Main navigation
ro: Navigare principală

en: Primary tabs
ro: Filele principale

en: Secondary tabs
ro: Taburi secundare

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: Your virtual face or picture.
ro: Fața virtuală sau poza dumneavoastră.

en: Status messages
ro: Status mesaje

en: All content
ro: Tot conținutul

en: Main page content
ro: Conținut principal pagină

en: Basic page
ro: Pagină simplă

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
ro: Folosiți <em>pagini simple</em> pentru conținut static, cum ar fi o pagină 'Despre noi'.

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
ro: Folosiți taguri pentru a grupa articolele similare în categorii.

en: Contact Us
ro: Contactați-ne

en: Asc
ro: Ascendent

en: Master
ro: Expert

en: Full HTML
ro: HTML complet

en: Image to be shown if no image is uploaded.
ro: Imaginea care să fie afișată daca nici o imagine nu este încărcată.

en: Site branding
ro: Branding-ul sitului

en: My site
ro: Situl meu

en: Primary admin actions
ro: Acțiuni primare administrator

en: User account menu
ro: Meniu cont utilizator

en: Basic block
ro: Bloc de bază

en: A basic block contains a title and a body.
ro: Un bloc de bază conține un titlu și un conținut.

en: Website feedback
ro: Feedback-ul site-ului

en: Basic HTML
ro: HTML de bază

en: Restricted HTML
ro: HTML limitat
