OpenChurch (8.x-2.0-rc8) - en to bs translation catalogue (41 entries)

en: Home
bs: Početna

en: Title
bs: Naslov

en: Body
bs: Tijelo

en: Images
bs: Slike

en: Author
bs: Autor

en: Description
bs: Opis

en: Tags
bs: Tagovi

en: Date
bs: Datum

en: Search
bs: Pretraga

en: Image
bs: Slika

en: Name
bs: Ime

en: Help
bs: Pomoć

en: Event
bs: Događaj

en: Picture
bs: Slika

en: Page title
bs: Naslov stranice

en: Location
bs: Lokacija

en: Promoted to front page
bs: Promoviran na početnu stranicu

en: Events
bs: Događaji

en: User login
bs: Prijava korisnika

en: Sort by
bs: Sortiraj prema

en: ‹ previous
bs: ‹ prethodna

en: next ›
bs: iduća ›

en: Tabs
bs: Tabovi

en: Apply
bs: Primjeni

en: « first
bs: « prva

en: last »
bs: zadnja »

en: Main navigation
bs: Glavna navigacija

en: Primary tabs
bs: Primarni tabovi

en: Secondary tabs
bs: Sekundarni tabovi

en: Breadcrumbs
bs: Putanje (breadcrumbs)

en: Status messages
bs: Statusne poruke

en: Main page content
bs: Sadržaj glavne stranice

en: Full HTML
bs: Kompletan HTML

en: Site branding
bs: Osnovne informacije o stranici

en: Primary admin actions
bs: Primarne admin akcije

en: User account menu
bs: Korisnički meni

en: Basic block
bs: Osnovni blok

en: A basic block contains a title and a body.
bs: Osnovni blok sadrži naslov i tijelo.

en: Website feedback
bs: Povratna informacija sa stranice

en: Basic HTML
bs: Osnovni HTML

en: Restricted HTML
bs: Ograničen HTML
