OpenChurch (8.x-2.0-rc9) - en to ar translation catalogue (50 entries)

en: Home
ar: الرئيسية

en: Title
ar: العنوان

en: Body
ar: المتن

en: Images
ar: الصور

en: Author
ar: المؤلف

en: Description
ar: الوصف

en: Cost
ar: كلفة

en: On
ar: في

en: Tags
ar: وسوم

en: Date
ar: التاريخ

en: Search
ar: بحث

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: Link
ar: رابط

en: Image
ar: الصورة

en: Name
ar: الاسم

en: Help
ar: المساعدة

en: Audio
ar: الصوت

en: Event
ar: الحدث

en: Picture
ar: الصورة

en: Email
ar: البريد الإلكتروني

en: Add content
ar: إضافة محتوى

en: Page title
ar: عنوان الصفحة

en: Off
ar: إيقاف

en: Footer
ar: التذييل

en: Location
ar: الموضع

en: Promoted to front page
ar: مرقّى إلى الصفحة الرئيسية

en: Desc
ar: تنازلي

en: Events
ar: الفعاليات

en: User login
ar: دخول المستخدم

en: Blog
ar: المدونة

en: Position
ar: الوضع

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: ‹ previous
ar: ‹ السابقة

en: next ›
ar: التالية ›

en: Video
ar: فيديو

en: Tabs
ar: علامات التبويب

en: Apply
ar: تطبيق

en: Administrator
ar: مدير

en: « first
ar: « الأولى

en: last »
ar: الأخيرة »

en: Offset
ar: الإزاحة

en: About
ar: حول

en: Primary tabs
ar: التبويبات الأساسية

en: Secondary tabs
ar: التبويبات الفرعية

en: - All -
ar: - الكل -

en: Main page content
ar: محتوى الصفحة الرئيسية

en: Basic page
ar: الصفحة الأساسية

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
ar: استخدم <em>الصفحات الأساسية</em> للمحتوى الثابت، مثل صفحة 'عن الموقع'.

en: Asc
ar: تصاعدي

en: Master
ar: الرئيسي
