OpenChurch (8.x-2.0) - en to uk translation catalogue (96 entries)

en: Home
uk: Головна

en: Body
uk: Вміст

en: Images
uk: Зображення

en: Author
uk: Автор

en: Description
uk: Опис

en: Cost
uk: Вартість

en: On
uk: Увімкнено

en: Tags
uk: Теґи

en: Date
uk: Дата

en: Search
uk: Пошук

en: Reset
uk: Скинути

en: Link
uk: Посилання

en: Image
uk: Зображення

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Help
uk: Довідка

en: Podcast
uk: Подкаст

en: Audio
uk: Звук

en: Event
uk: Подія

en: Picture
uk: Зображення

en: Email
uk: Електронна пошта

en: Menu item
uk: Пункт меню

en: Add content
uk: Додати вміст

en: Page title
uk: Заголовок сторінки

en: Off
uk: Вимкнено

en: Footer
uk: Нижній колонтитул

en: Welcome
uk: Вітання

en: Location
uk: Місце розташування

en: Promoted to front page
uk: Винесено на головну сторінку

en: Gallery
uk: Галерея

en: Phone
uk: Телефон

en: Desc
uk: Спад

en: Events
uk: Події

en: Text color
uk: Колір тексту

en: User login
uk: Вхід

en: Blog
uk: Блоґ

en: Position
uk: Позиція

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: ago
uk: тому

en: ‹ previous
uk: ‹ попередня

en: next ›
uk: наступна ›

en: Video
uk: Відео

en: Link color
uk: Колір посилання

en: Blue Lagoon
uk: Блакитна лагуна

en: Tabs
uk: Вкладки

en: Apply
uk: Застосувати

en: Posted
uk: Надіслано

en: When
uk: Коли

en: Administrator
uk: Адміністратор

en: « first
uk: « перша

en: last »
uk: остання »

en: Offset
uk: Зміщення

en: Upcoming Events
uk: Майбутні події

en: About
uk: Про модуль

en: Current Image
uk: Поточне зображення

en: Main navigation
uk: Основна навіґація

en: Where
uk: Де

en: Primary tabs
uk: Основні вкладки

en: Secondary tabs
uk: Другорядні вкладки

en: Items per page
uk: Елементів на сторінку

en: - All -
uk: - Усе -

en: Header top
uk: Верх заголовку

en: Header bottom
uk: Низ заголовку

en: Your virtual face or picture.
uk: Ваше віртуальне обличчя або фото.

en: Breadcrumbs
uk: Рядки навіґації

en: Status messages
uk: Повідомлення про стан

en: All content
uk: Всі матеріали

en: Main page content
uk: Основний вміст сторінки

en: Basic page
uk: Проста сторінка

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
uk: <em>Прості сторінки</em> використовуються для розміщення незмінюваного вмісту на кшталт сторінки 'Про нас'.

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
uk: Теґи використовуються для групування статей зі схожими темами в категорії.

en: Thumb
uk: Палець

en: Main background
uk: Основне тло

en: Sidebar background
uk: Фон бічної панелі

en: Footer background
uk: Тло нижнього колонтитулу

en: Plum
uk: Слива

en: Title and slogan
uk: Заголовок і гасло

en: Contact Us
uk: Зв'яжіться з нами

en: Event Details
uk: Подробиці події

en: Asc
uk: Зрост

en: Master
uk: Головне

en: Bulletin
uk: Бюлетень

en: Full HTML
uk: Повний HTML

en: Album Cover
uk: Обкладинка альбому

en: Image to be shown if no image is uploaded.
uk: Зображення, що показується у тому випадку, коли не звантажено жодного зображення.

en: Site branding
uk: Брендування сайту

en: Site header
uk: Верхній колонтитул сайту

en: Audio URL
uk: URL аудіо

en: Submitted by @author_name on @date
uk: Надіслав: @author_name, дата: @date

en: My site
uk: Мій сайт

en: Primary admin actions
uk: Основні адміністративні дії

en: User account menu
uk: Меню облікового запису користувача

en: Basic block
uk: Простий блок

en: A basic block contains a title and a body.
uk: Простий блок складається із заголовка і вмісту.

en: Website feedback
uk: Зворотний зв'язок вебсайту

en: Basic HTML
uk: Простий HTML

en: Restricted HTML
uk: Обмежений HTML
