OpenChurch Core (3.0.0-alpha1) - en to fa translation catalogue (50 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Body
fa: بدنه

en: Images
fa: تصاویر

en: Author
fa: نویسنده

en: Subscribe
fa: اشتراک

en: Description
fa: توضیحات

en: Latest Articles
fa: آخرین مقاله‌ها

en: Administration
fa: مدیریت

en: More
fa: بیشتر

en: Tags
fa: برچسب‌ها

en: Date
fa: تاریخ

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Quote
fa: نقل قول

en: Link
fa: پیوند

en: Image
fa: تصویر

en: Help
fa: راهنما

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Event
fa: رویداد

en: Attachment
fa: پیوست

en: All
fa: همه

en: Page title
fa: عنوان صفحه

en: Block
fa: بلوک

en: Page
fa: صفحه

en: Footer
fa: پاورقی

en: Location
fa: مکان

en: Gallery
fa: گالری

en: Address
fa: نشانی

en: Desc
fa: نزولی

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Map
fa: نقشه

en: Your Email
fa: پست الکترونیکی شما

en: author
fa: نویسنده

en: Video
fa: ویدیو

en: ‹ Previous
fa: < قبلی

en: Next ›
fa: بعدی >

en: Apply
fa: تایید

en: Newsletter
fa: خبرنامه

en: Offset
fa: جابجایی

en: About
fa: درباره

en: Main navigation
fa: منوی اصلی

en: No content available.
fa: هیچ محتوایی در دسترس نیست.

en: Primary tabs
fa: تب‌های اولیه

en: Secondary tabs
fa: تب‌های ثانویه

en: @interval ago
fa: @interval پیش

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: Status messages
fa: پیام‌های وضعیت

en: Main page content
fa: محتوای صفحه اصلی

en: Asc
fa: صعودی

en: Primary admin actions
fa: اقدامات مدیریتی پایه
