OpenChurch Core (3.0.0-alpha1) - en to vi translation catalogue (40 entries)

en: Title
vi: Tiêu đề

en: Body
vi: Nội dung

en: Images
vi: Hình ảnh

en: Author
vi: Tác giả

en: Subscribe
vi: Đăng ký

en: Description
vi: Mô tả

en: Administration
vi: Quản lý

en: More
vi: Thêm

en: Tags
vi: Thẻ

en: Date
vi: Ngày tháng

en: Reset
vi: Thiết lập lại

en: Link
vi: Liên kết

en: Image
vi: Ảnh

en: Help
vi: Trợ giúp

en: Default
vi: Mặc định

en: Event
vi: Sự Kiện

en: Attachment
vi: Đính kèm

en: All
vi: Tất cả

en: Page title
vi: Tiêu đề trang

en: Block
vi: Khối

en: Page
vi: Trang

en: Footer
vi: Phần chân

en: Location
vi: Vị trí

en: Gallery
vi: Thư viện ảnh

en: Address
vi: Địa chỉ

en: Desc
vi: Giảm dần

en: Sort by
vi: Sắp xếp theo

en: author
vi: tác giả

en: Apply
vi: Áp dụng

en: Connect
vi: Kết nối

en: Offset
vi: Độ dịch

en: About
vi: Giới thiệu

en: No content available.
vi: Không có nội dung nào.

en: Primary tabs
vi: Tab chính

en: Secondary tabs
vi: Thẻ phụ

en: Sermon
vi: Bài giảng

en: Items per page
vi: Số mục trên một trang

en: - All -
vi: - Tất cả -

en: Main page content
vi: Nội dung chính của trang

en: Asc
vi: Tăng dần
