OpenChurch Core (3.0.0-alpha2) - en to de translation catalogue (62 entries)

en: Title
de: Titel

en: Body
de: Textkörper

en: Images
de: Bilder

en: Author
de: Autor

en: Subscribe
de: Abonnieren

en: Description
de: Beschreibung

en: Latest Articles
de: Neueste Artikel

en: Administration
de: Verwaltung

en: More
de: Weitere

en: Date
de: Datum

en: Reset
de: Zurücksetzen

en: Quote
de: Zitat

en: Image
de: Bild

en: Help
de: Hilfe

en: Default
de: Standard

en: Event
de: Ereignis

en: Attachment
de: Anhang

en: All
de: Alle

en: Page title
de: Seitentitel

en: Page
de: Seite

en: Footer
de: Fußzeile

en: Location
de: Ort

en: Gallery
de: Galerie

en: Address
de: Adresse

en: Desc
de: Absteigend

en: Sort by
de: Sortierung

en: Map
de: Karte

en: Your Email
de: Ihre E-Mail-Adresse

en: author
de: Autor

en: Carousel
de: Karussell

en: ‹ Previous
de: ‹ Zurück

en: Next ›
de: Weiter ›

en: Apply
de: Anwenden

en: Connect
de: Verbinden

en: Offset
de: Versatz

en: About
de: Über

en: Main navigation
de: Hauptnavigation

en: No content available.
de: Kein Inhalt verfügbar.

en: Primary tabs
de: Primäre Reiter

en: Secondary tabs
de: Sekundäre Reiter

en: Background image
de: Hintergrundbild

en: Card
de: Karte

en: @interval ago
de: vor @interval

en: Items per page
de: Elemente pro Seite

en: - All -
de: - Alle -

en: « First
de: « Anfang

en: Last »
de: Ende »

en: Status messages
de: Status-Nachrichten

en: Main page content
de: Hauptinhalt der Seite

en: Asc
de: Aufsteigend

en: Facebook URL
de: Facebook-URL

en: Twitter URL
de: Twitter-URL

en: Responsive
de: Responsiv

en: Blog Tags
de: Blog-Tags

en: Instagram URL
de: Instagram-URL

en: Cards
de: Karten

en: Primary admin actions
de: Primäre Verwaltungsaktionen

en: Recent content.
de: Neuer Inhalt.

en: Facebook URL.
de: Facebook-URL.

en: Twitter URL.
de: Twitter-URL.

en: Embed HTML
de: HTML-Quelltext des Embeds

en: @interval hence
de: in @interval
