OpenChurch Core (3.0.0-alpha2) - en to el translation catalogue (48 entries)

en: Title
el: Τίτλος

en: Body
el: Κυρίως κείμενο

en: Images
el: Εικόνες

en: Author
el: Συντάκτης

en: Subscribe
el: Εγγραφή

en: Description
el: Περιγραφή

en: Administration
el: Διαχείριση

en: More
el: Περισσότερα

en: Tags
el: Ετικέτες

en: Date
el: Ημερομηνία

en: Reset
el: Επαναφορά

en: Quote
el: Παράθεση

en: Link
el: Σύνδεσμος

en: Image
el: Εικόνα

en: Help
el: Βοήθεια

en: Default
el: Προεπιλεγμένο

en: Event
el: Συμβάν

en: Attachment
el: Συνημμένο

en: All
el: Όλες

en: Page title
el: Τίτλος σελίδας

en: Block
el: Μπλοκ

en: Page
el: Σελίδα

en: Footer
el: Υποσέλιδο

en: Location
el: Τοποθεσία

en: Gallery
el: Γκαλερί

en: Address
el: Διεύθυνση

en: Desc
el: Φθί

en: Sort by
el: Ταξινόμηση κατά

en: Map
el: Χάρτης

en: author
el: συγγραφέας

en: ‹ Previous
el: ‹ Προηγούμενο

en: Next ›
el: Επόμενο ›

en: Apply
el: Εφαρμογή

en: Connect
el: Σύνδεση

en: Newsletter
el: Ενημερωτικό δελτίο

en: Offset
el: Αντιστάθμιση

en: About
el: Περί

en: Main navigation
el: Κεντρική πλοήγηση

en: No content available.
el: Δεν υπάρχει διαθέσιμη ύλη.

en: Primary tabs
el: Πρωτεύουσες καρτέλες

en: Secondary tabs
el: Δευτερεύουσες καρτέλες

en: Items per page
el: Είδη ανά σελίδα

en: - All -
el: - Όλα -

en: Status messages
el: Μηνύματα κατάστασης

en: Main page content
el: Περιεχόμενο κεντρικής σελίδας

en: Asc
el: Αύξ

en: Primary admin actions
el: Πρωτεύουσες ενέργειες διαχείρισης

en: Recent content.
el: Πρόσφατο περιεχόμενο.
