OpenChurch Core (3.0.0-alpha3) - en to da translation catalogue (52 entries)

en: Title
da: Titel

en: Body
da: Brødtekst

en: Images
da: Billeder

en: Author
da: Forfatter

en: Subscribe
da: Abonnér

en: Description
da: Beskrivelse

en: Latest Articles
da: Nyeste artikler

en: More
da: Mere

en: Date
da: Dato

en: Reset
da: Gendan

en: Quote
da: Tilbud

en: Image
da: Billede

en: Help
da: Hjælp

en: Default
da: Standard

en: Event
da: Begivenhed

en: Attachment
da: Bilag

en: All
da: Alle

en: Page title
da: Sidetitel

en: Block
da: Blok

en: Page
da: Side

en: Footer
da: Sidefod

en: Location
da: Lokation

en: Gallery
da: Galleri

en: Address
da: Adresse

en: Desc
da: Faldende

en: Sort by
da: Sortér efter

en: Map
da: Knyt

en: Your Email
da: Din e-mail-adresse

en: author
da: forfatter

en: ‹ Previous
da: ‹ Forrige

en: Next ›
da: Næste ›

en: Apply
da: Udfør

en: Newsletter
da: Nyhedsbrev

en: Offset
da: Forskydning

en: About
da: Om

en: Main navigation
da: Primær navigation

en: No content available.
da: Der er intet indhold at vise.

en: Primary tabs
da: Primære faneblade

en: Secondary tabs
da: Sekundære faneblade

en: Card
da: Kort

en: @interval ago
da: @interval siden

en: Items per page
da: Antal elementer

en: - All -
da: - Alle -

en: « First
da: « Første

en: Last »
da: Sidste »

en: Status messages
da: Statusmeddelelser

en: Main page content
da: Primært sideindhold

en: Asc
da: Stigende

en: Responsive
da: Responsivt

en: Primary admin actions
da: Primære administratorhandlinger

en: Recent content.
da: Seneste indhold.

en: @interval hence
da: om @interval
