OpenChurch Core (3.0.0-alpha3) - en to ro translation catalogue (49 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Body
ro: Conținut

en: Images
ro: Imagini

en: Author
ro: Autor

en: Subscribe
ro: Abonare

en: Description
ro: Descriere

en: Administration
ro: Administrare

en: More
ro: Mai multe

en: Tags
ro: Etichete

en: Date
ro: Data

en: Reset
ro: Resetează

en: Quote
ro: Citat

en: Link
ro: Legătură

en: Image
ro: Imagine

en: Help
ro: Ajutor

en: Default
ro: Implicit

en: Attachment
ro: Anexă

en: All
ro: Toate

en: Page title
ro: Titlul paginii

en: Block
ro: Bloc

en: Page
ro: Pagina

en: Footer
ro: Subsol

en: Location
ro: Locația

en: Address
ro: Adresă

en: Desc
ro: Descendent

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Map
ro: Hartă

en: author
ro: autor

en: ‹ Previous
ro: ‹ Anterior

en: Next ›
ro: Următor ›

en: Apply
ro: Aplică

en: Offset
ro: Decalaj

en: About
ro: Despre

en: Main navigation
ro: Navigare principală

en: No content available.
ro: Nu este conținut disponibil.

en: Primary tabs
ro: Filele principale

en: Secondary tabs
ro: Taburi secundare

en: @interval ago
ro: @interval în urmă

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: « First
ro: « Primul

en: Last »
ro: Ultimul »

en: Status messages
ro: Status mesaje

en: Main page content
ro: Conținut principal pagină

en: Asc
ro: Ascendent

en: Responsive
ro: Adaptiv

en: Primary admin actions
ro: Acțiuni primare administrator

en: Recent content.
ro: Conținut recent.

en: @interval hence
ro: @interval, de unde
