OpenChurch Core (3.0.0-alpha3) - en to tr translation catalogue (52 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Body
tr: Gövde

en: Images
tr: Resimler

en: Author
tr: Yazar

en: Subscribe
tr: Abone ol

en: Description
tr: Açıklama

en: Latest Articles
tr: Son Makaleler

en: Administration
tr: Yönetim

en: More
tr: Devamı

en: Tags
tr: Etiketler

en: Date
tr: Tarih

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Quote
tr: Alıntı

en: Link
tr: Bağlantı

en: Image
tr: Resim

en: Help
tr: Yardım

en: Default
tr: Varsayılan

en: Event
tr: Olay

en: Attachment
tr: Ek

en: All
tr: Tümü

en: Page title
tr: Sayfa başlığı

en: Block
tr: Blok

en: Page
tr: Sayfa

en: Footer
tr: Alt bilgi

en: Location
tr: Konum

en: Address
tr: Adres

en: Desc
tr: Azalan

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: Map
tr: Harita

en: author
tr: yazar

en: ‹ Previous
tr: ‹ Önceki

en: Next ›
tr: Sonraki ›

en: Apply
tr: Uygula

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: About
tr: Hakkında

en: Main navigation
tr: Ana gezinti menüsü

en: No content available.
tr: Hiçbir içerik mevcut değil.

en: Primary tabs
tr: Birincil sekmeler

en: Secondary tabs
tr: İkincil sekmeler

en: Card
tr: Kart

en: @interval ago
tr: @interval önce

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: « First
tr: « İlk

en: Last »
tr: Son »

en: Status messages
tr: Durum mesajları

en: Main page content
tr: Ana sayfa içeriği

en: Asc
tr: Artan

en: Responsive
tr: Duyarlı

en: Primary admin actions
tr: Birincil yönetici eylemleri

en: Recent content.
tr: Güncel içerik.

en: @interval hence
tr: @interval sonra
