OpenChurch Core (3.0.0-alpha2) - en to hi translation catalogue (45 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Body
hi: मुख्य भाग

en: Images
hi: चित्र

en: Author
hi: लेखक

en: Subscribe
hi: सदस्यता लें

en: Description
hi: उल्लेख

en: Latest Articles
hi: नवीनतम लेख

en: Administration
hi: प्रशासन

en: More
hi: अधिक

en: Tags
hi: उपनाम

en: Date
hi: तारीख

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Link
hi: कड़ी

en: Image
hi: चित्र

en: Help
hi: मदद

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Attachment
hi: संलग्नी

en: All
hi: सभी

en: Page title
hi: पृष्ठ का शीर्षक

en: Block
hi: ब्लॉक

en: Page
hi: पृष्ठ

en: Footer
hi: पादलेख

en: Location
hi: स्थान

en: Address
hi: पता

en: Desc
hi: अवरोही

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: Map
hi: नक्शा

en: author
hi: लेखक

en: Video
hi: वीडियो

en: ‹ Previous
hi: ‹ पिछला

en: Next ›
hi: अगला ›

en: Apply
hi: लागू करें

en: About
hi: के बारे में

en: Main navigation
hi: मुख्य नेविगेशन

en: Primary tabs
hi: प्राथमिक टैब्स

en: Secondary tabs
hi: माध्यमिक टैब्स

en: Background image
hi: पृष्ठभूमि पर छवि /चित्र

en: Card
hi: कार्ड

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: - All -
hi: -सभी-

en: « First
hi: « पहला

en: Last »
hi: आखरी »

en: Status messages
hi: स्थिति संदेश

en: Primary admin actions
hi: प्राथमिक व्यवस्थापक कार्रवाई

en: Recent content.
hi: हाल की सामग्री।
