OpenChurch Core (3.0.0-alpha3) - en to it translation catalogue (46 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Body
it: Corpo

en: Images
it: Immagini

en: Author
it: Autore

en: Subscribe
it: Registrati

en: Description
it: Descrizione

en: Administration
it: Amministrazione

en: More
it: Altro

en: Tags
it: Etichette

en: Date
it: Data

en: Reset
it: Ripristina

en: Quote
it: Cita

en: Image
it: Immagine

en: Help
it: Aiuto

en: Default
it: Predefinito

en: Event
it: Evento

en: Attachment
it: Allegato

en: All
it: Tutti

en: Page title
it: Titolo della pagina

en: Block
it: Blocco

en: Page
it: Pagina

en: Footer
it: Piè di pagina

en: Location
it: Posizione

en: Address
it: Indirizzo

en: Desc
it: Disc

en: Sort by
it: Ordina per

en: Map
it: Mappa

en: author
it: autore

en: ‹ Previous
it: ‹ Precedente

en: Next ›
it: Seguente ›

en: Apply
it: Applica

en: Offset
it: Scostamento

en: About
it: Informazioni

en: Main navigation
it: Navigazione principale

en: No content available.
it: Nessun contenuto disponibile.

en: Primary tabs
it: Schede primarie

en: Secondary tabs
it: Schede secondarie

en: @interval ago
it: @interval fa

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: « First
it: « Prima

en: Last »
it: Ultima »

en: Status messages
it: Messaggi di stato

en: Main page content
it: Contenuto della pagina principale

en: Primary admin actions
it: Azioni di amministrazione principali

en: Recent content.
it: Contenuti recenti.
