OpenChurch Core (3.0.0-alpha3) - en to ja translation catalogue (52 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Body
ja: 本文

en: Images
ja: イメージ

en: Author
ja: 投稿者

en: Subscribe
ja: 配信登録

en: Description
ja: 説明

en: Administration
ja: 管理

en: More
ja: 続き

en: Tags
ja: タグ

en: Date
ja: 日付

en: Reset
ja: リセット

en: Quote
ja: 料金

en: Link
ja: リンク

en: Image
ja: 画像

en: Help
ja: ヘルプ

en: Default
ja: デフォルト

en: Event
ja: イベント

en: Attachment
ja: 添付

en: All
ja: すべて

en: Page title
ja: ページのタイトル

en: Block
ja: ブロック

en: Page
ja: ページ

en: Footer
ja: フッター

en: Location
ja: 場所

en: Address
ja: 住所

en: Desc
ja: 降順

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Map
ja: 地図

en: author
ja: 投稿者

en: Video
ja: ビデオ

en: ‹ Previous
ja: ‹ 前

en: Next ›
ja: 次 ›

en: Apply
ja: 適用

en: Newsletter
ja: ニュースレター

en: Offset
ja: オフセット

en: About
ja: アバウト

en: Main navigation
ja: メインナビゲーション

en: No content available.
ja: コンテンツが見つかりません。

en: Primary tabs
ja: プライマリータブ

en: Secondary tabs
ja: セカンダリータブ

en: Card
ja: カード

en: @interval ago
ja: @interval 前

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: « First
ja: « 最初

en: Last »
ja: 最後 »

en: Status messages
ja: ステータスメッセージ

en: Main page content
ja: メインページコンテンツ

en: Asc
ja: 昇順

en: Responsive
ja: レスポンシブ

en: Primary admin actions
ja: プライマリ管理アクション

en: Recent content.
ja: 最近のコンテンツ。
