OpenChurch Theme (3.0.0-alpha1) - en to hi translation catalogue (18 entries)

en: Content
hi: सामग्री

en: Search
hi: खोज

en: Go to previous page
hi: पिछले पृष्ठ में जायें।

en: Go to next page
hi: अगले पृष्ठ में जायें।

en: Breadcrumb
hi: पग चिन्ह

en: Footer
hi: पादलेख

en: Custom
hi: मनपसंद

en: Details
hi: विस्तृत सूचना

en: Add new comment
hi: नई टिप्पणी जोड़ें

en: Sidebar
hi: साइडबार

en: Link color
hi: लिंक रंग

en: Tabs
hi: टैब्स

en: Next page
hi: अगला पृष्ठ

en: Go to first page
hi: प‌ह‌ले पन्ने प‌र‌ जायें

en: Go to last page
hi: अंतिम‌ पन्ने प‌र‌ जायें

en: Primary tabs
hi: प्राथमिक टैब्स

en: Secondary tabs
hi: माध्यमिक टैब्स

en: Highlighted
hi: चिन्हांकित किया गया
