OpenChurch Theme (3.0.0-alpha2) - en to cs translation catalogue (24 entries)

en: Content
cs: Obsah

en: Search
cs: Hledat

en: Go to previous page
cs: Přejít na předchozí stranu

en: Go to next page
cs: Přejít na další stranu

en: Breadcrumb
cs: Drobečková navigace

en: Footer
cs: Patička

en: Custom
cs: Vlastní

en: Details
cs: Detaily

en: Add new comment
cs: Přidat komentář

en: Read More
cs: Číst dál

en: Link color
cs: Barva odkazu

en: Tabs
cs: Záložky

en: Next page
cs: Následující stránka

en: Go to first page
cs: Přejít na první stranu

en: Go to last page
cs: Přejít na poslední stranu

en: Skip to main content
cs: Přejít k hlavnímu obsahu

en: Primary tabs
cs: Hlavní záložky

en: Secondary tabs
cs: Sekundární záložky

en: Highlighted
cs: Zvýrazněno

en: Previous page
cs: Předchozí stránka

en: Last page
cs: Poslední stránka

en: <em>You haven’t created any frontpage content yet.</em>
cs: <em>Zatím jste nevytvořili žádný obsah pro titulní stránku.</em>

en: Drupal is an open source platform for building amazing digital experiences. It’s made, used, taught, documented, and marketed by the <a href="@drupal_community">Drupal community</a>. Our community is made up of people from around the world with a shared set of <a href="@drupal_values">values</a>, collaborating together in a respectful manner. As we like to say:
cs: Drupal je open source platforma pro vytváření úžasných digitálních zážitků. <a href="@drupal_community">Drupal komunita</a> ji vytváří, používá, vyučuje, dokumentuje a propaguje. Komunitu tvoří lidé z celého světa se společnými <a href="@drupal_values">hodnotami</a>, kteří spolupracují s vzájemným respektem. Jak rádi říkáme:

en: Congratulations and welcome to the Drupal community.
cs: Gratulujeme a vítejte v Drupal komunitě.
