OpenChurch Theme (8.x-2.0-rc4) - en to id translation catalogue (26 entries)

en: Home
id: Beranda

en: Content
id: Konten

en: Help
id: Bantuan

en: Menu item
id: Pokok menu

en: Footer
id: Catatan kaki

en: Text color
id: Warna teks

en: ago
id: yang lalu

en: Link color
id: Warna tautan

en: Tabs
id: Tab

en: Header top
id: Atas header

en: Header bottom
id: Bawah header

en: Page top
id: Halaman atas

en: Page bottom
id: Halaman bawah

en: Sidebar first
id: Sidebar pertama

en: Secondary menu
id: Menu sekunder

en: Sidebar second
id: Sidebar kedua

en: Triptych first
id: Triptych pertama

en: Triptych middle
id: Triptych tengah

en: Triptych last
id: Triptych terakhir

en: Main background
id: Latar utama

en: Sidebar background
id: Latar samping

en: Footer background
id: Latar footer

en: Title and slogan
id: Judul dan slogan

en: Primary menu
id: Menu utama

en: Site header
id: Kepala situs

en: Submitted by @author_name on @date
id: Dikirim oleh @author_name pada @date
