OpenChurch Theme (8.x-2.0-rc4) - en to it translation catalogue (28 entries)

en: Content
it: Contenuto

en: Help
it: Aiuto

en: Menu item
it: Voce del menu

en: Breadcrumb
it: Briciole di pane

en: Header
it: Intestazione

en: Footer
it: Piè di pagina

en: Text color
it: Colore del testo

en: Link color
it: Colore collegamenti

en: Tabs
it: Schede

en: Header top
it: Testata superiore

en: Header bottom
it: Testata inferiore

en: Page top
it: Inizio pagina

en: Page bottom
it: Fondo pagina

en: Sidebar first
it: Prima barra laterale

en: Secondary menu
it: Menu secondario

en: Highlighted
it: Evidenziato

en: Sidebar second
it: Seconda barra laterale

en: Triptych first
it: Primo elemento del trittico

en: Triptych middle
it: Elemento centrale del trittico

en: Triptych last
it: Ultimo elemento del trittico

en: Main background
it: Sfondo principale

en: Sidebar background
it: Sfondo della barra laterale

en: Footer background
it: Sfondo piè di pagina

en: Plum
it: Prugna

en: Title and slogan
it: Titolo e slogan

en: Ice
it: Ghiaccio

en: Site header
it: Intestazione del sito

en: Submitted by @author_name on @date
it: Inviato da @author_name il @date
