OpenChurch Theme (8.x-2.0) - en to ar translation catalogue (14 entries)

en: Menu item
ar: رابط

en: Text color
ar: لون النص

en: Link color
ar: لون الروابط

en: Tabs
ar: علامات التبويب

en: Header top
ar: قمة الترويسة

en: Header bottom
ar: أسفل الترويسة

en: Slate
ar: اللوح

en: Main background
ar: الخلفية الرئيسية

en: Sidebar background
ar: خلفية العمود الجانبي

en: Footer background
ar: خلفية حاشية الصفحة

en: Plum
ar: الخوخ

en: Title and slogan
ar: العنوان والشعار

en: Firehouse
ar: محطة الإطفاء

en: Ice
ar: الجليد
