OpenChurch Theme (8.x-2.0-rc6) - en to fr translation catalogue (38 entries)

en: Content
fr: Contenu

en: Help
fr: Aide

en: Menu item
fr: Élément de menu

en: Breadcrumb
fr: Fil d'Ariane

en: Header
fr: Entête

en: Footer
fr: Pied de page

en: Text color
fr: Couleur du texte

en: ago
fr: il y a

en: Link color
fr: Couleur des liens

en: Tabs
fr: Onglets

en: Posted
fr: Posté

en: Header top
fr: Haut de l'en-tête

en: Header bottom
fr: Bas de l'en-tête

en: Slate
fr: Ardoise

en: Page top
fr: Haut de page

en: Page bottom
fr: Bas de page

en: Sidebar first
fr: Première barre latérale

en: Secondary menu
fr: Menu secondaire

en: Highlighted
fr: Mis en évidence

en: Sidebar second
fr: Seconde barre latérale

en: Triptych first
fr: Premier triptyque

en: Triptych middle
fr: Triptyque du milieu

en: Triptych last
fr: Dernier triptyque

en: Main background
fr: Arrière-plan principal

en: Sidebar background
fr: Arrière-plan de la barre latérale

en: Footer background
fr: Arrière-plan du pied de page

en: Plum
fr: Prune

en: Title and slogan
fr: Titre et slogan

en: Firehouse
fr: Caserne

en: Ice
fr: Glace

en: Footer first
fr: Premier pied de page

en: Footer second
fr: Deuxième pied de page

en: Footer third
fr: Troisième pied de page

en: Primary menu
fr: Menu principal

en: Footer fourth
fr: quatrième pied de page

en: Site header
fr: Entête du site

en: Footer fifth
fr: Cinquième pied de page

en: Submitted by @author_name on @date
fr: Soumis par @author_name le @date
