Open Collective (1.0.0-alpha1) - en to es translation catalogue (93 entries)

en: Delete
es: Eliminar

en: Disabled
es: Desactivado

en: Quantity
es: Cantidad

en: Tags
es: Etiquetas

en: root
es: raíz

en: Label
es: Etiqueta

en: 15 Minutes
es: 15 minutos

en: View
es: Ver

en: name
es: nombre

en: Email
es: Correo electrónico

en: Year
es: Año

en: Host
es: Servidor

en: Width
es: Ancho

en: Height
es: Alto

en: Textfield
es: Campo de texto

en: Plain text
es: Texto sin formato

en: Month
es: Mes

en: Amount
es: Cantidad

en: Debug Mode
es: Modo debug

en: email
es: correo electrónico

en: Payment
es: Pago

en: Example
es: Ejemplo

en: Week
es: Semana

en: Day
es: Día

en: Ascending
es: Ascendente

en: Descending
es: Descendente

en: Commerce
es: Comercio

en: Stripe
es: Franja

en: Limit
es: Límite

en: Query
es: Consulta

en: Fixed
es: Fijo

en: The message has been sent.
es: Se ha enviado el mensaje.

en: White
es: Blanco

en: Donate
es: Donar

en: @type: deleted %title.
es: @type: eliminado %title.

en: Debug
es: Depurar

en: Subscription
es: Suscripción

en: Blue
es: Azul

en: 5 Seconds
es: 5 segundos

en: Administrator
es: Administrador

en: US Dollar
es: Dólar americano

en: Context
es: Contexto

en: Account
es: Cuenta

en: Canadian Dollar
es: Dólar canadiense

en: Or
es: O

en: Contribute
es: Contribuir

en: Member
es: Miembro

en: Errors
es: Errores

en: Australian Dollar
es: Dolar australiano

en: Swiss Franc
es: Franco suizo

en: Danish Krone
es: Corona danesa

en: Hong Kong Dollar
es: Dólar de Hong Kong

en: Norwegian Krone
es: Corona noruega

en: New Zealand Dollar
es: Dólar neozelandés

en: Swedish Krona
es: Corona sueca

en: Singapore Dollar
es: Dólar de Singapur

en: Redirect URL
es: URL de redirección

en: Credit card
es: Tarjeta de crédito

en: REJECTED
es: RECHAZADO

en: Mexican Peso
es: Peso mexicano

en: host
es: máquina

en: And
es: Y

en: Payment Method
es: Forma de pago

en: Guarani
es: Guaraní

en: NEW
es: NUEVO

en: Warnings
es: Advertencias

en: updates
es: actualizaciones

en: Bank Transfer
es: Transferencia Bancaria

en: Contributor
es: Colaborador

en: Argentine Peso
es: Peso argentino

en: Aruban Florin
es: Florín de Aruba

en: Brunei Dollar
es: Dólar de Brunei

en: Brazilian Real
es: Real brasileño

en: Bahamian Dollar
es: Dólar de las Bahamas

en: Belize Dollar
es: Dólar de Belice

en: Congolese Franc
es: Franco congoleño

en: Chilean Peso
es: Peso chileno

en: Colombian Peso
es: Peso colombiano

en: Dominican Peso
es: Peso dominicano

en: Algerian Dinar
es: Dinar argelino

en: Egyptian Pound
es: Libra egipcia

en: Falkland Islands Pound
es: Libra Malvinense

en: Gibraltar Pound
es: Libra de Gibraltar

en: Indian Rupee
es: Rupia india

en: Jamaican Dollar
es: Dólar Jamaicano

en: Turkish Lira
es: Lira turca

en: Russian Ruble
es: Rublo ruso

en: DISABLED
es: DESACTIVADO

en: orders
es: pedidos

en: Checked
es: Revisado

en: The @type %title has been deleted.
es: El @type %title ha sido eliminado.

en: %name: may not be longer than @max characters.
es: %name: no puede ser mayor que de @max los caracteres.

en: Status Details
es: Detalles de estado
