Open Collective (1.0.0-alpha1) - en to is translation catalogue (43 entries)

en: Delete
is: Eyða

en: Disabled
is: Óvirkt

en: Quantity
is: Magn

en: Tags
is: Efnisorð

en: ERROR
is: VILLA

en: root
is: rót

en: Label
is: Merking

en: View
is: Skoða

en: Email
is: Netfang

en: Year
is: Ár

en: Host
is: Vél

en: Width
is: Breidd

en: Height
is: Hæð

en: Month
is: Mánuður

en: Amount
is: Upphæð

en: email
is: netfang

en: Payment
is: Greiðslumáti

en: Week
is: Vika

en: Day
is: Dagur

en: Color
is: Litur

en: Ascending
is: Hækkandi

en: Descending
is: Lækkandi

en: Commerce
is: Verslun

en: The message has been sent.
is: Skilaboðin hafa verið send.

en: Blue
is: Blár

en: Administrator
is: Kerfisstjóri

en: Euro
is: Evra

en: Context
is: Samhengi

en: Account
is: Aðgangur

en: Canadian Dollar
is: Kanadískur dollar

en: Australian Dollar
is: Ástralskur dollar

en: Swiss Franc
is: Svissneskur franki

en: Danish Krone
is: Dönsk króna

en: Norwegian Krone
is: Norsk króna

en: New Zealand Dollar
is: Nýsjálenskur dollar

en: Swedish Krona
is: Sænsk króna

en: Credit card
is: Kreditkort

en: Yen
is: Jen

en: host
is: vél

en: And
is: Og

en: Guarani
is: Guaraní

en: Bank Transfer
is: Millifærsla

en: orders
is: pantanir
