Open Collective (1.0.0-alpha1) - en to uk translation catalogue (191 entries)

en: Delete
uk: Видалити

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Quantity
uk: Кількість

en: Tags
uk: Теґи

en: ERROR
uk: ПОМИЛКА

en: root
uk: корінь

en: Label
uk: Мітка

en: 15 Minutes
uk: 15 хвилин

en: View
uk: Перегляд

en: name
uk: ім'я

en: Email
uk: Електронна пошта

en: Year
uk: Рік

en: Host
uk: Хост

en: Width
uk: Ширина

en: Height
uk: Висота

en: Textfield
uk: Текстове поле

en: Plain text
uk: Простий текст

en: Month
uk: Місяць

en: Amount
uk: Величина

en: Debug Mode
uk: Режим зневадження

en: email
uk: електронна пошта

en: Payment
uk: Оплата

en: Example
uk: Приклад

en: Week
uk: Тиждень

en: Day
uk: День

en: Color
uk: Колір

en: Ascending
uk: Зростання

en: Descending
uk: Спадання

en: Adaptive
uk: Адаптивне

en: Commerce
uk: Комерція

en: Stripe
uk: Смуга

en: Manual
uk: Вручну

en: Limit
uk: Обмежувати

en: Query
uk: Запит

en: Fixed
uk: Фіксоване

en: The message has been sent.
uk: Повідомлення було надіслано.

en: White
uk: Білий

en: Donate
uk: Пожертвувати

en: ACTIVE
uk: АКТИВНИЙ

en: Flexible
uk: Гнучкий

en: @type: deleted %title.
uk: @type: %title видалено.

en: Debug
uk: Зневадження

en: Subscription
uk: Підписка

en: Blue
uk: Синій

en: 5 Minutes
uk: 5 хвилин

en: 10 Minutes
uk: 10 хвилин

en: 5 Seconds
uk: 5 секунд

en: 10 Seconds
uk: 10 секунд

en: 15 Seconds
uk: 15 секунд

en: Administrator
uk: Адміністратор

en: Euro
uk: Євро

en: US Dollar
uk: Долар США

en: Context
uk: Контекст

en: Account
uk: Обліковий запис

en: Canadian Dollar
uk: Канадський долар

en: Or
uk: Або

en: Contribute
uk: Надавати

en: Member
uk: Учасник

en: Errors
uk: Помилки

en: Pound Sterling
uk: Фунт стерлінгів

en: Australian Dollar
uk: Австралійський долар

en: Swiss Franc
uk: Швейцарський франк

en: Czech Koruna
uk: Чеська крона

en: Danish Krone
uk: Данська крона

en: Hong Kong Dollar
uk: Гонконгський долар

en: Norwegian Krone
uk: Норвезька крона

en: New Zealand Dollar
uk: Новозеландський долар

en: Swedish Krona
uk: Шведська крона

en: Singapore Dollar
uk: Сингапурський долар

en: Lek
uk: Лек

en: Redirect URL
uk: URL переадресація

en: Credit card
uk: Кредитна картка

en: REJECTED
uk: ВІДХИЛЕНО

en: Yen
uk: Єна

en: Mexican Peso
uk: Мексиканське песо

en: Lempira
uk: Лемпіра

en: host
uk: хост

en: SPAM
uk: СПАМ

en: And
uk: Та

en: DEFAULT
uk: ТИПОВЕ

en: Payment Method
uk: Спосіб оплати

en: Guarani
uk: Ґуарані

en: NEW
uk: НОВИЙ

en: twitter
uk: твітер

en: Warnings
uk: Попередження

en: updates
uk: оновлення

en: Verb
uk: Дієслово

en: Contributor
uk: Співвиконавець

en: Quarter
uk: Чверть

en: Payload
uk: Корисне навантаження

en: Afghani
uk: Афгані

en: Netherlands Antillean Guilder
uk: Нідерландський антилський гульден

en: Kwanza
uk: Кванза

en: Argentine Peso
uk: Аргентинське песо

en: Aruban Florin
uk: Арубський флорін

en: Azerbaijanian Manat
uk: Азербайджанський манат

en: Taka
uk: Така

en: Brunei Dollar
uk: Брунейський долар

en: Brazilian Real
uk: Бразильський реал

en: Bahamian Dollar
uk: Багамський долар

en: Belize Dollar
uk: Белізький долар

en: Congolese Franc
uk: Конголезький франк

en: Chilean Peso
uk: Чилійське песо

en: Yuan Renminbi
uk: Китайський юань

en: Colombian Peso
uk: Колумбійське песо

en: Dominican Peso
uk: Домініканське песо

en: Algerian Dinar
uk: Алжирський динар

en: Egyptian Pound
uk: Єгипетський фунт

en: Ethiopian Birr
uk: Ефіопський бир

en: Falkland Islands Pound
uk: Фунт Фолклендських островів

en: Gibraltar Pound
uk: Гібралтарський фунт

en: Kuna
uk: Куна

en: Gourde
uk: Гурд

en: Forint
uk: Форинт

en: Indian Rupee
uk: Індійська рупія

en: Jamaican Dollar
uk: Ямайський долар

en: Kenyan Shilling
uk: Кенійський шилінг

en: Won
uk: Вона

en: Cayman Islands Dollar
uk: Долар Кайманових островів

en: Lebanese Pound
uk: Ліванський фунт

en: Sri Lanka Rupee
uk: Рупія Шрі-Ланки

en: Liberian Dollar
uk: Ліберійський долар

en: Loti
uk: Лоті

en: Kyat
uk: К’ят

en: Pataca
uk: Патака

en: Malaysian Ringgit
uk: Малайзійський рінгіт

en: Naira
uk: Найра

en: Nepalese Rupee
uk: Непальська рупія

en: Balboa
uk: Бальбоа

en: Philippine Peso
uk: Філіппінське песо

en: Qatari Rial
uk: Катарський ріал

en: Romanian Leu
uk: Румунський лей

en: Serbian Dinar
uk: Сербський динар

en: Saudi Riyal
uk: Саудівський ріал

en: Solomon Islands Dollar
uk: Долар Соломонових островів

en: Saint Helena Pound
uk: Фунт острова Святої Єлени

en: Leone
uk: Леоне

en: Somali Shilling
uk: Сомалійський шилінг

en: Lilangeni
uk: Ліланджені

en: Baht
uk: Бат

en: Turkish Lira
uk: Турецька ліра

en: Trinidad and Tobago Dollar
uk: Долар Тринідаду та Тобаго

en: New Taiwan Dollar
uk: Новий тайванський долар

en: Tanzanian Shilling
uk: Танзанійський шилінг

en: Hryvnia
uk: Гривня

en: Dong
uk: Донг

en: Vatu
uk: Вату

en: Tala
uk: Тала

en: CFA Franc BEAC
uk: Франк КФА BEAC

en: East Caribbean Dollar
uk: Східно-карибський долар

en: CFA Franc BCEAO
uk: Франк CFA

en: CFP Franc
uk: Французький Тихоокеанський франк

en: Yemeni Rial
uk: Єменський Реал

en: Rand
uk: Ранд

en: Zambian Kwacha
uk: Замбійська квача

en: Kwacha
uk: Квача

en: Created At
uk: Створено

en: Russian Ruble
uk: Московський рубль

en: HOST
uk: ВУЗОЛ

en: DISABLED
uk: ВИМКНЕНО

en: orders
uk: замовлення

en: Bulgarian Lev
uk: Болгарський лев

en: Checked
uk: Перевірено

en: Moroccan Dirham
uk: Марокканський дірхам

en: PASS
uk: ПРОЙДЕНО

en: Tenge
uk: Теньге

en: Som
uk: Сом

en: The @type %title has been deleted.
uk: @type %title було успішно видалено.

en: Lari
uk: Ларі

en: CANCELED
uk: СКАСОВАНО

en: Riel
uk: Ріель

en: PRODUCT
uk: ПРОДУКТ

en: Burundi Franc
uk: Бурундійський франк

en: Fiji Dollar
uk: Долар Фіджі

en: Guinea Franc
uk: Гвінейський франк

en: Guyana Dollar
uk: Гайянський долар

en: Iceland Krona
uk: Ісландська крона

en: Mauritius Rupee
uk: Маврикійська рупія

en: Moldovan Leu
uk: Молдовський лей

en: Mozambique Metical
uk: Метікал Мозамбіку

en: Seychelles Rupee
uk: Сейшельська рупія

en: Surinam Dollar
uk: Суринамський долар

en: UAE Dirham
uk: Дірхам (ОАЕ)

en: Uzbekistan Sum
uk: Узбецький сум

en: %name: may not be longer than @max characters.
uk: %name: має перевищувати @max символів.

en: Attendee
uk: Присутній

en: Armenian Dram
uk: Вірменський драм

en: Bermudian Dollar
uk: Бермудський долар

en: Malagasy Ariary
uk: Малагасійське аріарі

en: Label: @label
uk: Мітка: @label

en: Status Details
uk: Подробиці стану
